Published On: vin, ian. 26th, 2018

Meci cu sens unic pentru Pera / HC Dunarea nu are voie sa piarda cu Galatiul!

Sambata 27 ianuarie de la ora 18,00 HC Dunarea Braila va juca primul meci pe teren propriu, din returul „Ligii Florilor”. Adversarul este CSU Danubius Galati, echipa aflata pe locul 10 (la 4 puncte in spatele echipei brailene). Se anunta un meci interesant, tinand cont ca in meciul de la Galati, din tur, oaspetele de maine au castigat, scor 15-14. La HC Dunarea Braila , va debuta pivotul, Florentina Craiu, imprumutata de la HCM Rm. Valcea in aceasta saptamana, pentru doar cateva luni. Va fi un alt meci in care echipa noastra de suflet, din pacate, se va prezenta cu un singur portar, Adriana Medvedova, deoarece capitanul echipei Elena Voicu se afla "oficial" in recuperare (probleme la genunchi).

In cazul unei infrangeri a echipei brailene, situatia in clasament devine preocupanta, in vederea evitarii barajului de mentinere in prima liga. Avand in vedere ca in turul campionatului, Danubius Galati nu a adunat nici macar un punct din meciurile din deplasare, aratand probleme atat in organizarea jocului cat si la finalizare, putem spera ca HC Dunarea va obtine a doua victorie pe teren propiu din acest campionat, iar situatia din clasament nu ar mai arata ca a unei echipe noupromovate din Divizia A.

Surse din cadrul echipei galatene sustin ca Danubius vine la Braila "sa ne dea cu terenul in cap". dar credem ca Pera va depasi necazurile avute in ultimul timp si va face ca echipa noastra sa castige!

Comentarii

comentariu

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>