Published On: joi, apr. 20th, 2017

HC Dunarea Braila – HCM Ramnicu Valcea, un meci cat o finala / Braila va juca cu titlul de vicecampioana pe masa

Luni, 24 aprilie, HC Dunarea Braila poate obtine cea mai mare performanta din istoria clubului. Clubul brailean va juca in penultima etapa a Ligii Nationale de handbal feminin, pe titlul de vicecampioana pe masa, impotriva formatiei HCM Ramnicu Valcea. Cu o victorie in aceasta partida, formatia antrenata de Costica Buceschi isi va asigura medaliile de argint. “Finala” pentru locul doi se va desfasura in Sala Polivalenta „Danubius” de la ora 19:00, iar accesul in sala se va putea face de la ora 17:30.

“Jucam cu medaliile pe masa, iar in urma unei victorii echipa noastra devine  matematic vicecampioana a Romaniei. Va asteptam in numar cat mai mare la sala pentru a sustine echipa si pentru a ne bucura impreuna de cea mai mare performanta a clubului nostru. Pe aceasta cale indemnam suporterii sa-si sustina echipa favorita, respectand cadrul legal, sa nu se lase antrenati in dispute cu caracter xenofob, rasist si obscen, ceea ce ar duce la deturnarea de la caracterul sportiv al competitiei si, implicit, suportarea consecintelor prevazute de legislatia in vigoare”, se arata intr-un comunicat emis de HC Dunarea.

Partida dintre HC Dunarea si HCM  Ramnicu Valcea va fi arbitrata de Cristina Nastase (Bucuresti) si Simona Stancu (Buzau), ambele cu multe partide internationale in palmares.

Comentarii

comentariu

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>