Published On: mie, apr. 5th, 2017

HC Dunarea Braila are patru jucatoare convocate la lotul echipei nationale

Share This
Tags

Dupa o pauza de 3 zile echipa Dunarea Braila va reintra de joi dimineata la antrenamente. Avand in vedere ca CSM Cetate Deva s-a retras, Dunarea Braila nu va disputa niciun meci in aceasta saptamana. In momentul de fata echipa noastra se mentine pe locul 2 in clasamentul Ligii Nationale de handbal feminin, cu un total de 43 de puncte.

Sezonul competitional 2016-2017 mai are doar 2 etape iar Dunarea Braila va intalni acasa, in etapa cu nr. 24, echipa HCM Rm. Valcea, meciul fiind programat in weekendul 22-23 aprilie (data se poate modifica in functie de televiziune).  In ultima etapa, echipa noastra va juca in deplasare la Cisnadie, la finalul lunii aprilie.

Pe 19 aprilie, la ora 12:00, la sediul Federatiei Romane de handbal, au loc targerile la sorti pentru Cupa Romaniei, competitie care se va desfasura in perioada 4–20 mai.

Pana la meciul cu Rm. Valcea, echipa Romaniei va avea un turmeu de pregatire in perioada 10-13 aprilie la Bistrita. Din lotul Dunarii Braila au fost convocate Gabriella Szucs, Aneta Udristioiu, Gabriela Perianu si Eliza Buceschi.

Comentarii

comentariu

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>