Published On: vin, Ian 6th, 2017

Meciul dintre HC Dunarea Braila si HCM Ramnicu Valcea a fost reprogramat / Costica Buceschi a renuntat la echipa nationala

In urma solicitarii facute de Handbal Club Dunarea Braila pentru amanarea meciului din Liga Nationala de handbal Feminin, etapa a XII-a impotriva echipei HCM Ramnicu Valcea, care urma sa aiba loc sambata, 7 ianuarie, Federatia Romana de handbal a reprogramat meciul pentru MARTI, 10 IANUARIE – ORA 17:00

Reamintim ca echipa noastra nu a putut face deplasarea, vineri dimineata, din cauza vremii nefavorabile si a codului rosu in care se afla orasul nostru.

Incepand de la 1 ianuarie 2017, Costica Buceschi a decis sa renunte la echipa nationala acolo unde ocupa postul de antrenor seund, de mai bine de un an.

“Incepand de la 1 ianuarie am renuntat la Nationala dorind sa-mi concentrez eforturile spre indeplinirea obiectivelor de la Handbal Club Dunarea Braila. Urez mult succes echipei nationale in viitoarele actiuni. A fost o experienta foarte utila pentru mine, care sunt sigur ca-mi va fi de mare folos in viitor, in cariera”, a  declarat Costica Buceschi.

Comentarii

comentariu

About the Author