Published On: mar, sept. 13th, 2016

Dacia Unirea Braila se vede la TV / Urmatoarele doua meciuri vor fi difuzate de Digi Sport si Dolce Sport

Dacia Unirea Braila este una dintre echipele atractive ale acestui sezon al Ligii a II-a, drept dovada fiind faptul ca 50% dintre meciurile formatiei brailene au fost difuzate la TV. Totusi, dupa urmatoarele doua etape acest procentaj va creste, deoarece atat meciul din etapa viitoare, impotriva Chindiei Targoviste, dar si meciul impotriva CSM Ramnicu Valcea vor fi televizate in direct la Digi Sport si Dolce Sport.

“Asa cum ne-am obisnuit inca din sezonul trecut, Liga a II-a se vede la TV. Din fericire, daca anul trecut Dacia Unirea a avut foarte putine meciuri transmise, anul acesta expunerea echipei noastre este mult mai mare; astfel am putut urmari pe doua canale de expunere nationala (Digi Sport si Dolce Sport) meciurile Brailei impotriva Aradului, Timisoarei si weekend-ul trecut – Berceniului.

50% din meciurile noastre de pana acum fiind la TV, insa procentajul va fi in crestere odata cu transmiterea partidelor urmatoare ale Daciei Unirea:

 

meciuri_dacia_infobraila

 

Cu toate acestea, bucuria unui gol marcat de echipa noastra pe “Municipal” este de nepretiuit de la fata locului si va asteptam in numar cat mai mare alaturi de noi!" se arata intr-o postare pe site-ul echipei

Comentarii

comentariu

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>