Published On: joi, Aug 2nd, 2018

CFR Cluj eliminata din Champions League

Echipa clujeana a remizat aseara cu formatia suedeza Malmo, scor 1-1, in deplasare, si a ratat calificarea in turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

La partida din tur, la Cluj, suedezi s-au impus cu scorul de 1-0, astfel, per total sa se inregistreze scorul de 2-1, in favoarea echipei suedeze.

Campioana Romaniei nu isi va incheia drumul din Europa aici si va continua in turul trei preliminar al Ligii Europa.

Djokovici deschidea scorul in minutul 36’, cu o executie din foarfeca, de la aproximativ 10 metri, mingea lovind bara inainte de a intra in poarta.

In minutul 55’, Traustason restabileste egalitatea pe tabela de marcaj printr-un sut violent la vinclu de la aproximativ 25 de metri.

Meciul a fost condus de la centru de arbitrul scotian Andrew Dallas care i-a aratat cartonasul rosu lui E. Culio, in minutul 77’. Ciprian Deac n-a avut o seara norocoasa si a fost nevoit sa paraseasca terenul, accidentat, in minutul 42’, cu ochii in lacrimi.

Formatia clujeana va evolua mai deprate in turul al treilea preliminar al Ligii Europa, urmand sa-si afle adversara in aceasta seara la partida dintre FK Sutjeska Niksici (Muntenegru) vs FC Alashkert Erevan (Armenia).