Published On: mar, iul. 3rd, 2018

Companie media (InfoBraila) angajeaza

Tags

redactor / reporter stiri/ crainic tv si secretara

Descrierea postului vacant pentru redactor / reporter stiri/ crainic tv

Candidatul ideal

– Persoana comunicativa, creativa, deschisa catre nou, dornica de integrare intr-o echipa dinamica

– Sa cunoasca si sa se exprime foarte bine in limba romana – in scris si oral – folosind corect regulile ortografice si gramaticale, precum si registrele stilistice ale limbii (o proba de lucru ne va ajuta sa ne convingem)

– Sa cunoasca normele de documentare si redactare a unui text, pentru oricare dintre speciile jurnalistice: stire, nota, interviu, ancheta

– Sa aiba abilitatea de a obtine, documenta si redacta informatii/subiecte interesante, originale, in exclusivitate pentru publicatia la care va lucra

– Sa fie atent la detaliile si cerintele unui text si sa respecte termenele limita

Constituie avantaj

– Experienta in presa

– Flexibilitatea pentru a se deplasa in teren (in oras)

– Cunostintele de operare PC

– Carnet auto

Responsabilitati

– Sa prelucreze si sa redacteze stiri de actualitate, din comunicate de presa si documentari proprii

– Sa realizeze articole de interes si cu impact in online, folosind mijloacele de expresie specifice pentru toate speciile jurnalistice – reportajele si interviurile originale au prioritate

– Sa realizeze/ sa gaseasca si sa prelucreze fotografii care sa insoteasca textele redactate

– Sa-si incarce pe site articolele proprii si pe cele ale colaboratorilor publicatiei

– Sa opereze in social-media, pentru a promova articolele de pe site

– Sa creeze parteneriate cu alte publicatii, pentru schimb de linkuri, in scopul cresterii traficului si a notorietatii site-ului

Ce oferim

– Mediu de lucru prietenos

– Salariu motivant

– Oportunitatea de a-si manifesta si dezvolta creativitatea

– Program de lucru: full time

Asteptam CV-uri  la adresa: Strada Scolilor nr 33 bl CC (INFOBRAILA) vis-a-vis de  Foto Click

Descrierea postului vacant pentru secretara

Cerinte:

– Atentie la detalii, acuratete, responsabilitate, seriozitate;

– Persoana proactiva, ordonata, diplomata si cu atitudine pozitiva;

– Cunostinte Microsoft Word si Excel

Responsabilitati:​

– Activitati simple de birou

– Activitati de secretariat, protocol

– Gestionarea fizica si electronica a documentelor

– Gestionarea contractelor cu clientii si furnizorii

Ce oferim

– Formare profesionala

Comentarii

comentariu

About the Author