Published On: mar, Sep 12th, 2017

Galerie foto: Festivitatea de premiere a castigatorilor la Campionatului de Tenis al Ministerului Afacerilor Interne

Au fost premiati castigatorii etapei finale a Campionatului de Tenis al Ministerului Afacerilor Interne, desfasurat in perioada 5-8 septembrie 2017, in municipiul Braila.Competitia a avut loc la Baza Sportiva “Spartacus”, din municipiul Braila, si a fost organizata catre Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, Biroul Coordonare Activitati Sportive, cu sprijinul Inspectoratului de Politie Judetean Braila, Inspectoratului de Jandarmi Judetean Braila, Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta  „Dunarea”  al judetului Braila, in colaborare cu Directia Judeteana de Sport si Tineret Braila.

La competitie au participat peste 70 de sportivi, angajati in cadrul Ministerului Afacerilor Interne, calificati in etapa finala.

Vineri, a avut loc festivitatea de premiere a castigatorilor, in prezenta reprezentantilor structurilor participante.

La grupa femei s-a obtinut urmatorul clasament:

Locul I: Petcu Ana-Maria – din cadrul I.P.J. Valcea

Locul II: Dragomir Antoanela – din cadrul I.P.J. Braila

Locul III: Tiplea Lavinia – din cadrul I.P.J. Bihor

La grupa -35 ani, barbati, s-a obtinut urmatorul clasament :

Locul I: Iliescu Jean – din cadrul I.J.J. Ialomita

Locul II: Radu Iulian Tudorel – din cadrul I.J.J. Buzau

Locul III: Raducan Bogdan – din cadrul I.S.U. Dolj

La grupa 35-45 ani, barbati, s-a obtinut urmatorul clasament :

Locul I: Bitere George – din cadrul I.S.U. Galati

Locul II: Costache Cristi – din cadrul D.G.P.I.

Locul III: Nanescu Gheorghe – din cadrul I.J.J. Gorj

La grupa +45 ani, barbati, s-a obtinut urmatorul clasament :

Locul I: Filip Constantin – din cadrul Garzii de Coasta

Locul II: Munteanu Valentin – din cadrul I.J.J. Neamt

Locul III: Ion Marian – din cadrul I.S.U. Prahova

La grupa dublu masculin, s-a obtinut urmatorul clasament:

Locul I: Trofil Cristian / Balbaie Georgescu – din cadrul D.G.P.I. – D.G.A.

Locul II: Martinescu Dragos/ Chirila Iordan – din cadrul I.G.P.R.-D.G.P.M.B.

Locul III:Viisoreanu Dorel/ Molariu Mihai – din cadrul I.S.U. Olt – I.S.U. Bistrita

La grupa dublu mixt, s-a obtinut urmatorul clasament:

Locul I: Tiplea Lavinia / Irimie Horia – din cadrul I.P.J. Bihor – I.P.J. Cluj

Locul II: Toldan Delia/ Oiaga Emanuel – din cadrul I.P.J. Bihor-I.P.J. Constanta

Locul III: Tudor Catalin/Robu Corina – din cadrul Scolii Severin – I.T.P.F. Iasi

La finalul concursului, castigatorii au fost felicitati de organizatori si au primit din partea acestora premii ce au constat in cupe, diplome si medalii.

 

 

Comentarii

comentariu

About the Author

-