Published On: mar, Iul 26th, 2016

Auras Brasoveanu este noul presedinte executiv al Daciei Unirea Braila

Incepand de ieri, galateanul Auras Brasoveanu este noul presedinte executiv de la Dacia Unirea Braila. Acesta este in prezent membru al Comitetului Executiv al FRF, presedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal 2. Brasoveanu se va ocupa de relatiile dintre clubul brailean si FRF.

“Incepand cu data de 25.07.2016, domnul Auras Brasoveanu, in prezent membru al Comitetului Executiv al FRF, va ocupa functia de presedinte executiv in cadrul clubului nostru, functie subordonata direct presedintelui Consiliului Director. Domnia sa va avea atributii, conform fisei postului, in principal de reprezentare a intereselor clubului in relatia cu Federatia Romana de Fotbal, in cadrul unui contract de voluntariat (neremunerat, asa cum sunt toti membrii Consiliului Director!), incheiat pe o perioada determinata de timp, la sfarsitul careia se va analiza activitatea desfasurata in perioada respectiva, iar Consiliul Director va decide, functie de rezultatele obtinute, prelungirea sau nu a parteneriatului intre cele doua parti.

Discutiile privind aceasta colaborare dureaza de ceva vreme, dansul si-a exprimat dorinta de a fi mai aproape de familie (fiind galatean la origine), iar clubul nostru a considerat ca experienta sa profesionala, de netagaduit, ne poate fi de folos in acest moment. Mentionam ca membrii Consiliului Director au luat in calcul si trecutul mai mult sau mai putin ‘’controversat ‘’al domniei sale, dar atata timp cat FRF, prin Departamentul juridic, ne-a asigurat ca nu sunt probleme de ordin juridic nici macar pentru prezenta dansului in Comitetul Executiv al FRF, consideram ca parteneriatul incheiat nu poate fi decat benefic pentru ambele parti.

Uram bun venit d-lui. Auras Brasoveanu in cadrul colectivului nostru, ii dorim mult succes in indeplinirea atributiilor sale si consideram ca, prin cooptarea dansului, clubul ACS Dacia Unirea Braila isi poate intari pozitia in randul cluburilor cu activitate fotbalistica, avand un singur tel – crearea unui club puternic, profesionist, cu obiective inalte si, in acelasi timp, realizabile, pe masura traditiei si asteptarilor iubitorilor fotbalului din municipiul si judetul Braila!” se arata intr-un comunicat de presa emis de presedintele Valentin Avramescu.

 

Comentarii

comentariu

About the Author