Published On: joi, Iun 16th, 2016

Marian Dragomir a fost investit in functia de primar / “Cel mai frumos cadou de ziua mea nu este mandatul de primar, ci increderea brailenilor”

Ieri, Marian Dragomir a devenit primarul Brailei cu acte in regula. In cadrul ceremoniei, acesta a primit, impreuna cu noii consilieri, certificatele doveditoare celor care au castigat. Noul primar a declarat ca promisiunile din campanie nu au fost facute doar pentru a castiga simpatia alegatorile, ci vor deveni realitate si ca este adeptul dialogului care primeste semnale din partea mass media, dar si primarul care va merge pe strada pentru a cunoaste problemelor oamenilor.

Este normal sa incep prin a multumi celor care au avut incredere in mine, in actuala echipa de consilieri municipali si judeteni, dar si celor care ne-au votat si-si pun sperante mari in noi, celor carora trebuie sa le transmitem in urmatorii 4 ani incredere. Incredere ca proiectele pe care ni le-am asumat se transforma in realitate, incredere ca ceea ce-si doresc pentru orasul nostru devine realitate.

Impreuna putem dovedi inca o data ca orasul nostru este cel care trebuie sa fie promovat la nivel national, Braila cea frumoasa, Braila cu care trebuie sa ne laudam peste tot in tara, Braila care trebuie sa aiba investitii, Braila care trebuie sa aiba locuri de munca bine platite, dar si Braila lucrurilor simple, despre care v-am vorbit in campanie, plecand de la aleile asfaltate si locurile de joaca dintre blocuri, pana la pietele moderne si transportul civilizat si finalizand cu fiecare lucru pe care si-l doresc brailenii.

Asa cum am dovedit si in campania electorala, va spun ca sunt un om deschis dialogului, care accepta si semnale din partea mass media, dar si primarul care va merge pe strada, care va sta de vorba cu fiecare brailean, cu fiecare consilier”, a declarat Dragomir.

Mai mult, astazi, noul primar al Brailei a implinit frumoasa varsta de 41 de ani si a scris pe o retea de socializare ca “cel mai frumos cadou de ziua mea nu este mandatul de primar, ci increderea brailenilor”.

Azi este ziua mea. Implinesc 41 de ani.

Am primit cel mai frumos cadou de ziua mea – increderea brailenillor pentru mandatul de Primar.

Mai este loc doar pentru ganduri bune, felicitari si poate o floare pe care sa o plantam in oras. Nu primesc de ziua mea sau cu alte ocazii: obiecte, plicuri sau atentii.  Cadourile pentru activitatea noastra constau in zambetele brailenilor, multumirea pentru lucrurile frumoase din oras.

Va multumesc mult pentru mesajele trasnmise si va doresc o zi frumoasa.

Cu prietenie, Dragomir Viorel Marian”, a scris acesta.

 

Comentarii

comentariu

About the Author