Published On: joi, Apr 14th, 2016

Soc in sferturile UEFA Champions League / Barcelona a fost eliminata de Atletico Madrid

Aseara, s-au stabilit ultimele doua semifinaliste UCL din acest sezon. Atletico Madrid a produs socul sferturilor de finala si a invins FC Barcelona cu 2-0 pe teren propriu, dupa ce in meciul tur pierduse pe Camp Nou cu 2-1, eliminand astfel echipa lui Messi din cea mai importanta competitie intercluburi.  Ambele goluri ale lui Atletico au fost marcate de Griezman (minutul 36 si minutul 88 – penalty). In celalalt meci al serii, Bayern a terminat la egalitate, 2-2, in deplasarea din Portugalia, cu Benfica, dar a castigat in Germania cu 1-0 si s-a calificat si ea in semifinalele UCL.

Marti seara, Real Madrid a reusit sa remonteze infrangerea de pe terenul lui Wolfsburg, scor 2-0, si a invins pe Santiago Bernabeu cu 3-0, gratie hat-trick-ului reusit de Cristino Ronaldo, dar si Manchester City, care este in premiera in penultima faza a competitiei, dupa ce i-a eliminat pe PSG(1-0 / 2-2).