Published On: lun, Feb 1st, 2016

Romania a invins cu 5-1 Torpedo Kutaisi intr-un meci amical

teren_fotbal

Nationala Romaniei a castigat, sambata, cu scorul 5-1, cu Torpedo Kutaisi (locul 10 in Georgia), in primul meci din cantonamentul organizat in Turcia.

Au marcat: Enache '5, Ivan '7, Alibec '44, Radut '48, Tanase '57 – Purtshkvanidze '87.
In minutul 5 al meciului, Ivan i-a pasat lui Enache, iar acesta din urma a sutat puternic pntru 1-0. La doar doua minute dupa golul lui Enache, acelasi Ivan a scapat singur si l-a executat pe portar cu un sut pe langa acesta. Dupa o pasa primita excelent din flancul stang, Alibec a sutat fara preluare, peste portarul georgienilor, in minutul 44. Radut a facut 4-0, in minutul 48, dupa ce a driblat doi adversari.

In minutul 57, Ropotan si Mateiu au colaborat perfect si l-au gasit perfect pe Tanase, iar jucatorul Viitorului l-a executat pe portar cu un sut pe langa acesta. In minutul 73, Dorin Rotariu a marcat si el, dar golul nu a fost validat din cauza unei pozitii de ofsaid. Purtshkvanidze a redus din diferenta, in minutul 87.