Published On: joi, Oct 8th, 2015

Dacia Unirea – Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 (1-1). Brailenii isi mentin pozitia de lideri. Urmeaza derby-ul cu Rapid

cf brailaDacia Unirea Braila a intalnit miercuri, pe Stadionul Municipal, echipa de pe ultimul loc Ceahlaul Piatra Neamt.

Gruparea condusa de Alin Panzaru a deschis scorul in minutul 12 prin Sorin Frunza care a executat perfect o lovitura libera de la 22 de metri.

In minutul 18, dintr-o eroare a lui Mitrea care a degajat gresit balonul, Caruta a interceptat mingea si a marcat, 1-1.

Fara prea multe faze de atac, brailenii reusesc abia in minutul 86 sa marcheze din nou.

Dacia revine in avantaj dupa o centrare a lui Rusu si o reluare sigura a lui Ivan care trimite mingea in poarta, din doar patru metrii.

Dupa aceasta victorie, brailenii acumuleaza 16 puncte si isi mentin pozitia de lideri in clasament.

In etapa urmatoarea, elevii lui Alin Panzaru vor juca derby-ul etapei, la Bucuresti, pe terenul echipei Rapid, acesta avand loc sambata, 10 octombrie.

FINAL | DACIA UNIREA BRAILA – CEAHLAUL 2-1

Arbitru: Laurentiu Ionascu (Buzau); Asistenti: Vasile Popescu (Buzau) si Geroge Duta (Bacau).

Braila: Mitrea – Nita, L. Ivan, Ghiocel, Stanciulescu – Oleenic – Onofras, S. Frunza, Puscasu, Necoara – Musca

Rezerve:  Leu – Iordache, Ioan, C. Rosu, Istrate, Iosofache, Petean

Antrenor: Alin Pânzaru

Ceahlaul:  Câmpianu – V. Calin, Cazan, Ichim, Iovu – Stana, Tabacariu – Popadiuc, Lupei, Margina – Caruta

Rezerve: Chelaru – Masella, Matees, Nedelcu, Draghiceanu, Pintilie, Copot

Antrenor: Mihai Ionescu