Published On: joi, Sep 10th, 2015

EXCLUSIV Alin Panzaru: Daca nici acum nu ne finanteaza autoritatile, inseamna ca atat merita Braila, adica putin spre nimic

Alin PanzaruAntrenorul Dacia Unirea, Alin Panzaru, spune ca a trait cu sufletul la gura meciul cu Otelul Galati si ca se astepta ca echipa sa incununeze sirul victoriilor din campionat cu eliminarea galatenilor din Cupa Romaniei.

Antrenorul spera ca Primaria si Consiliul Judetean sa finanteze in continuare echipa, desi presedintele CJ - social-democratul Viorel Mortu, a declarat in nenumarate randuri ca este rezervat cand vine vorba de a baga mana in bugetul judetului pentru a sprijini fotbalul, de frica DNA.

"Victoria cu Otelul ar trebui sa fie un imbold pentru autoritatile locale, pentru ca suntem pe o panta ascendenta si e clar pentru toata lumea ca in ciuda dificultatilor noi ne facem treaba intr-un mod profesionist. Daca pentru ei asta nu e un semn de intrebare sau de alarama, din pacate inseamna ca atat merita orasul, putin spre nimic. Sper sa vina cu ceva, ii asteptam de luni bune", ne-a declarat Panzaru.

Dacia Unirea Braila a invins, scor 3-1, miercuri seara, Otelul Galati, intr-o partida disputata pe stadionul Municipal, in cadrul fazei a cincea din Cupa Romaniei. Meciul a fost decis in reprizele suplimentare, dupa 90 de minute scorul a fost 1-1.