Published On: vin, Apr 3rd, 2015

Draghincescu: Primarul Simionescu va aduna gunoiul identificat de cetateanul Simionescu. De cat tupeu poti sa dispui?

Share This
Tags

Simona Draghincescu (14)Consilierul local Simona Draghincescu a anuntat ca nu va mai participa, sambata, la actiunea de ecologizare, initiata de caricaturistul Costel Patrascan, dupa ce primarul Simionescu a confiscat evenimentul care, in mod normal, privea societatea civila. Primarul a declarat ca "daca tot facem o treaba, macar s-o facem bine", transmitandu-le brailenilor care si-au anuntat participarea la campanie, de parca nu ar fi fost evident, ca daca vor lasa in pungi gunoiul strans de pe Faleza, acesta "se va imprastia la loc"

Mesajul Simonei Draghincescu:

"Inteleg ca cetateanul Aurel Gabriel Simionescu nemultumit de activitatea Primarului in functie al municipiului Braila dr ing Aurel Gabriel Simionescu si-a aratat disponibilitatea de a participa la actiunea civica de ecologizare pe care caricaturistul Costel Patrascan a organizat-o pentru sâmbătă, 4 aprilie 2015 . Nemultumirea cetateanului dr ing Aurel Gabriel Simionescu s-a aratat a fi foarte bine directionata si canalizata in mod echidistant si impartial atat asupra activitatii Primarului dr ing Aurel Gabriel Simionescu pe care nu a reusit sa o identifice in clar cat si asupra cetatenilor care nu apreciaza activitatea acestuia in mod corect, acestia fiind de fapt principalii vinovati pentru mizeria din orasul nostru nicidecum altcineva … Cu asemenea participare administrativ-decizional-politica atat de selecta dar mai ales motivata, cred ca prezenta mea, a unui worker neinsemnat, platitor constant si corect de taxe si impozite, nu-si mai are rostul. Cu toate ca mi-as fi dorit sa merg, mai ales ca mandatul meu de consilier local municipal a fost si va ramane unul independent, asa incat societatea civila sa traga un semnal de alarma autoritatilor fata de gunoiul si gunoaiele din orasul nostru, cu asemenea participare foarte numeroasa si selecta nu cred ca-si mai are rostul si prezenta mea … Cu siguranta Primarul dr ing Aurel Gabriel Simionescu va aduna tot gunoiul si toate gunoaiele identificate de cetateanul Aurel Gabriel Simionescu asa incat sa nu ramana niciunul… emoticon wink
De cat tupeu poti sa dispui asa incat sa te arati deschis sa cureti mizeria din orasul pe care il conduci si administrezi printr-o activitate civica atunci cand conduci activitatea de curatenie a orasului respectiv … ? De mult tupeu, ca la PCR ! Numai comunistii adevarati de la propaganda, dedicati minciunii si dezinformarii comuniste, puteau face asa."

Comentarii

comentariu

About the Author

-