Published On: joi, Iun 12th, 2014

Tinerii fotbalisti se aduna la Braila. Cupa Star’s continua – Programul competitie

Share This
Tags

stars brailaClubul Sporiv Star's in colaborare cu Asociatia Judeteana de fotbal Braila organizeaza ce-a de-a V-a editie a Cupei Star's Braila, unde vor participa peste 800 de jucatori.

35 de echipe de sportivi sunt asteptati in acest weekend la noi in oras.

Concursul este dedicat tinerilor fotbalisti, fiind imparitit in acest weekend in trei categorii, 2001, 2003, 2005.

Competitia se va desfasura pe Stadionul Municipal, pe Stadionul Progresul, pe stadionul Chimia din Lacu Sarat dar si pe cele doua terenuri sintetice de la Liceele Cerna si Moisil.

Turneul Cupa Star's Braila se va desfasura dupa sistemul fiecare cu fiecare, iar la final castigatorii vor fi premiati de clubul organizator. Copii vor primii, cupe, trofee pentru cel mai bun portar, pentru cel mai bun jucator dar si pentru golgheterul competitiei. De asemenea concurentii vor primii si echipamente sportive si diplome de participare.

In weekend-ul trecut s-au intalnit copiii de la grupele 2002, 2004, 2006 si 2007.

Grupa 2002 a fost castigata de echipa de la Star's Braila, grupare care este pregatita de profesorul Gianin Oprea.

GRUPA 2001 – stadion Progresul

Vineri 13 iunie:

9:00 Navodari – Stars Braila

10:15 Steaua Galati – Viitorul Barlad

11:30 CF Braila – Portul Calarasi

12:45 Vidra – Viitorul Barlad

17:00 Otelul – Dunarea Galati

8:15 Navodari – Steaua Galati

19:30 Vidra- Stars

Sambata 14 iunie

8:00 Vidra – Navodari

9:15 Portul Calarasi – Dunarea Galati

10:30 Stars – Viitorul Barlad

11:45 CF Braila – Otelul

13:00 Vidra- Steaua Galati

16:00 Viitorul Barlad – Navodari

17:15 CF Braila – Dunarea Galati

18:30 Otelul – Portul Calarasi

19:45 Stars – Steaua Galati

Grupa 2003 – Stadionul Chimia din Lacu Sarat

Vineri, Seria A

16:00 Stars Galben – Steaua Braila

17:00 Steaua Galati – Viitorul Barlad

18:00 Otelul Galati – Steaua Braila

19:00 Stars Galben – Steaua Galati

Vineri, Seria B

16:00 Viitorul Focsani – Junior Galati

17:00 Stars Albastru – CF Braila

18:00 Tampa Brasov – Viitorul Focsani

19:00 Stars Albastru – Junior Galati

Sambata, Seria A

9:00 Otelul – Steaua Galati

10:00 Viitorul Barlad – Stars Galben

11:00 Steaua Braila – Steaua Galati

12:00 Otelul – Viitorul Barlad

17:00 Viitorul Barlad – Steaua Braila

18:00 Stars Galben – Otelul

Sambata, Seria B

9:00 Stars Albastru – Tampa Brasov

10:00 CF Braila – Junior Galati

12:00 Tampa Brasov- CF Braila

17:00 CF Braila – Viitorul Focsani

18:00 Junior Galati- Tampa Brasov

19:00 Viitorul Focsani – Stars Albastru

Grupa 2005 este urmatorul:

GRUPA A:

Vineri, 13 iunie – Moisil

13.00 Metalosport Galati – CSS Tecuci

16.20 Juniorul Galati – Petrolul 95 Ploiesti

14.40 CSS Tecuci – Juniorul Galati

15.10 Star’s Blue – Metalosport Galati

Sambata 14 iunie – Cerna

08.50 Juniorul Galati – Star’s Blue

08.00 Petrolul 95 Ploiesti – C.S.S. Tecuci

11.20 Star’s Blue – Petrolul 95 Ploiesti

13.00 Metalosport Galati – Juniorul Galati

10.30 Petrolul 95 Ploiesti – Metalosport Galati

16.50 C.S.S. Tecuci – Star’s Blue

PROGRAM GRUPA B:

Vineri – 13 iunie

Moisil- 13.50 Steaua Dun. Galati – Viitorul Buzau

Cerna – 16.00 C.S.M. Focsani – Star’s Red

Cerna- 13.30 Viitorul Buzau – C.S.M. Focsani

Moisil- 15.30 Academia “Gh. Hagi” – Steaua Dun. Galati

Sambata 14 iunie

Moisil- 8.50     C.S.M. Focsani – Academia “Gh. Hagi”

Cerna-09.40 Star’s Red – Viitorul Buzau

Cerna-12.10 Academia “Gh. Hagi” – Star’s Red

Moisil -13.00 Steaua Dun. Galati – C.S.M. Focsani

Cerna -16.00 Star’s Red – Steaua Dun. Galati

Cerna -17:40 Viitorul Buzau – Academia “Gh. Hagi”

PROGRAM GRUPA C:

Vineri 13 iunie

Moisil- 17.10 Otelul Galati – Star’s 2006

Cerna- 14.20 Prosport Focsani – LPS “M.Eliade”

Sambata 14 iunie

Moisil- 08.00 Star’s 2006 – LPS. “M. Eliade”

Moisil – 09.40 Otelul Galati – Prosport Focsani

Moisil – 11.20 Prosport Focsani – Star’s 2006

Moisil – 12.10 LPS “M. Eliade” – Otelul Galati

Comentarii

comentariu

banner-INF

About the Author

-