Published On: joi, Iun 5th, 2014

Braila – capitala fotbalului juvenil – Cupa Star’s a ajuns la cea de-a V-a editie

stars brailaIn perioada 6-8 si 13-15 iunie, Braila va gazdui una dintre cele mai mari competitii sportive din tara, la fotbalul juvenil.

Clubul Sporiv Star's in colaborare cu Asociatia Judeteana de fotbal Braila organizeaza ce-a de-a V-a editie a Cupei Star's Braila, unde vor participa peste 800 de jucatori.

35 de echipe de sportivi sunt asteptati in acest weekend la noi in oras urmand ca saptamana viitoare, alte 35 de grupari fotbalistice sa participe la aceasta competitie.

Concursul este dedicat tinerilor fotbalisti, fiind imparitit in 4 categorii de varsta, in acest weekend, respectiv 2002, 2004, 2006, 2007 iar saptamana viitoare in alte trei categorii, 2001, 2003, 2005.

Competitia se va desfasura pe Stadionul Municipal, pe Stadionul Progresul, pe stadionul Chimia din Lacu Sarat dar si pe cele doua terenuri sintetice de la Liceele Cerna si Moisil.

Turneul Cupa Star's Braila se va desfasura dupa sistemul fiecare cu fiecare, iar la final castigatorii vor fi premiati de clubul organizator. Copii vor primii, cupe, trofee pentru cel mai bun portar, pentru cel mai bun jucator dar si pentru golgheterul competitiei. De asemenea concurentii vor primii si echipamente sportive si diplome de participare.

"Ma bucur ca in acest an au dat curs invitatiei noastre foarte multe echipe din Romania. Am inceput aceasta competitie in urma cu 5 ani cu doar cateva echipe la start, iar de la an la an am evoluat. Este un lucru benefic pentru orasul Braila, ca se desfasoara o asemenea competitie si speram sa aducem fotbalul brailean in prim planul fotbalului din tara", a declarat presedintele Stars's Braila, Ionel Cristea.

Tinta principala a clubului Star's Braila este dezvoltarea fotbalului de copii si juniori dar si ridicarea standardelor judetului Braila, la aceasta categorie de varsta.

Vineri la orele 20.00 va avea loc prezentarea echipelor, in Lacu Sarat.

Clubul Star's Braila are peste 150 de copiii in evidenta, cea mai mica grupa fiind la 4 ani si jumatate, 5 ani pana grupa de 13 ani. Pe langa aceste grupe de copii, clubul are si echipa de seniori cu care poate promova in acest an.

PROGRAM:

06.06.2014 – 08.06.2014- GRUPA 2002- 2×25 min pauza 10 min-Stadionul Progresul (Cartier Vidin)

Vineri

17:00 LPS Mircea Eliade Bucuresti – CS Campul Moldovenesc

18:00 CSM Focsani – CF Braila

19:00 Stars Braila – Otelul Galati

Sambata

9:00 Stars Braila – CF Braila

10:00 CS Campulung Moldovenesc – Otelul Galati

11:00 CSM Focsani – LPS Mircea Eliade Bucuresti

17:00 CSM Focsani – CS Campulung Moldoenesc

18:00 Otelul Galati – CF Braila

19:00 Stars Braila – LPS Mircea Eliade Bucuresti

Duminica

8:30 Stars Braila – CS Campulung Moldovenesc

9:30 CSM Focsani – Otelul Galati

10:30 LPS Mircea Eliade Bucuresti – CF Braila

11:30 CSM Focsani – Stars Braila

12:30 CS Campulung Moldovenesc – CF Braila

13:30 Otelul Galati – LPS Mircea Eliade Bucuresti

06.06.2014 – 08.06.2014 – GRUPA 2004 – 2×20 min / pauza 5 min

Grupa I: Stars Braila I, Trotusul Onesti, TNT Bacau, Dinamo I, Viitorul Focsani, Juniorul Galati, Sporting Club Comstar Vaslui

Grupa II: Dinamo II, Stars Braila II, CSM Focsani, Atletic Calarasi, Academia Gh Hagi,

Steaua Dunarii Galati, Otelul Galati

Vineri – Grupa I – Teren Chimia (Lacul Sarat)

15:00 Trotusul Onesti – Sporting Club Comstar Vaslui

15:45 TNT Bacau – Juniorul Galati

16:30 Dinamo I – Viitorul Focsani

17:15 Stars Braila I – Trotusul Onesti

18:00 Sporting Club Comstar Vaslui – TNT Bacau

18:45 Juniorul Galati – Dinamo I

19:30 Viitorul Focsani – Stars I

Vineri – Grupa II – Teren Chimia (Lacul Sarat)

15:00 Stars II – Otelul Galati

15:45 CSM Focsani – Steaua Dunarii Galati

16:30 Atletic Calarasi – Academia Gh Hagi

17:45 Dinamo II – Stars II

18:00 Otelul Galati – CSM Focsani

18:45 Steaua Dunarii Galati – Atletic Calarasi

19:30 Academia Gh Hagi – Dinamo II

Sambata – Grupa I (Stadionul Municipal)

8:00 Viitorul Focsani – Juniorul Galati

8:45 Dinamo I – Sporting Club Comstar Vaslui

9:30 TNT Bacau – Stars Braila I

10:15 Trotusul Onesti – Juniorul Galati

11:00 Viitorul Focsani – Sporting Club Comstar Vaslui

11:45 Stars Braila I – Dinamo I

12:30 TNT Bacau – Trotusul Onesti

16:00 Juniorul Galati – Sporting Club Comstar Vaslui

16:45 Trotusul Onesti – Viitorul Focsani

17:30 TNT Bacau – Dinamo I

Sambata – Grupa II (Stadionul Municipal)

8:00 Academia Gh Hagi – Steaua Dunarii Galati

8:45 Atletic Calarasi – Otelul Galati

9:30 CSM Focsani – Dinamo II

10:15 Stars Braila II – Steaua Dunarii Galati

11:00 Academia Gh Hagi – Otelul Galati

11:45 Dinamo II – Atletic Calarasi

Duminca

9:00 Stars Braila 2008 – Petrolul 95 Ploiesti

9:40 Prosport Focsani – Tampa Brasov

10:20 Stars Braila – Viitorul Buzau

11:00 Chelsea Bucuresti – Petrolul 95 Ploiesti

11:40 Tampa Brasov – Viitorul Buzau

12:10 Stars Braila – Prosport Focsani

06.06.2014 – 08.06.2014 – GRUPA 2007 – 2×20 min / pauza 5 min – Teren Liceul Panait Cerna

Vineri

14:30 Prosport Focsani – Petrolul 95 Ploiesti

15:10 Stars Braila 2008 – Viitorul Buzau

15:50 Stars Braila – Chelsea Bucuresti

17:00 Stars Braila 2008 – Tampa Brasov

17:40 Stars Braila – Petrolul 95 Ploiesti

18:20 Prosport Focsani – Chelsea Bucuresti

Sambata

9:00 Stars Braila 2008 – Chelsea Bucuresti

9:40 Stars Braila – Tampa Brasov

10:20 Prosport Focsani – Viitorul Buzau

11:30 Tampa Brasov – Petrolul 95 Ploiesti

12:10 Chelsea Bucuresti – Viitorul Buzau

12:50 Prosport Focsani – Stars 2008

16:30 Viitorul Buzau – Petrolul Ploiesti

17:15 Chelsea Bucuresti – Tampa Brasov

18:15 Stars Braila 2008 – Stars Braila

Duminca

9:00 Stars Braila 2008 – Petrolul 95 Ploiesti

9:40 Prosport Focsani – Tampa Brasov

10:20 Stars Braila – Viitorul Buzau

11:00 Chelsea Bucuresti – Petrolul 95 Ploiesti

11:40 Tampa Brasov – Viitorul Buzau

12:10 Stars Braila – Prosport Focsani

Program 2006-Teren – Colegiul Tehnic Grigore Moisil

Stars Braila 1, TNT Bacau, Otelul Galati, Sageata Navodari, Academia Gh. Hagi, Stars Braila 2, Viitorul Buzau, Metalosport Gl.

VINERI 06.06

14:00 – 14:45 – Stars Braila 1 – Tnt Bacau A

14:50 – 15:35 – Stars Braila 2 – Metalosport Galati B

16:20 – 17:05 – Academia Hagi – Viitorul Buzau B

17:10 – 17:55 – Otelul Galati – Sageata Navodari A

SAMBATA 07.06

10:00 – 10:45 – Stars Braila 1 – Sageata Navodari A

11:00 – 11:45 – Tnt Bacau – Otelul Galati A

11:50 – 12:35 – Stars Braila 2 – Academia Hagi B

13:00 – 13:45 – Viitorul Buzau – Metalosport Galati B

15:50 – 16:35 – Tnt Bacau – Sageata Navodari

16:40 – 17:25 – Academia Hagi – Metalosport Galati B

17:30 – 18:15 – Stars Braila 2 – Viitorul Buzau B

18:20 – 19:00 – Stars Braila 1 – Otelul Galati

DUMINICA 06.07

09:00 – 09:35 – 4 A – 4 B

09:40 – 10:15 – 3 A – 3 B

10:20 – 11:05 – SEMIFINALA 1

11:10 – 11:45 – SEMIFINALA 2

11:50 – 12:20 – 3 A – 4 B

12:25 – 12:55 – 4 A – 3 B

13:00 – 13:30 – FINALA MICA

13:40 – 14:20 – FINALA MARE

2 reprize x 20 minute / pauza 5 minute

*2 reprize x 15 minute jocurile de clasament / finala mica

Comentarii

comentariu

banner-INF

About the Author

-