Published On: mie, Mai 7th, 2014

CF Braila in declin. Copiii de la Stars, viitorul fotbalului brailean

stars brailaJoi, 8 mai, incepand cu orele 16:00, pe Stadionul Municipal Braila se va disputa meciul tur, din faza interjudeteana a Campionatului National de Fotbal, pentru copiii nascuti in anul 2003. Echipa Scolii de Fotbal Stars Braila va intalni echipa similara a Academiei de Fotbal ”Gheorghe Hagi”.

”In fiecare an, clubul nostru participa la turnee organizate atat de Federatia Romana de Fotbal, cat si de cluburi private. De fiecare data tratam aceste competitii la modul cel mai serios, propunandu-ne castigarea fiecarui trofeu pus in joc, incercand, pe aceasta cale, sa le dezvoltam copiilor nostri, pe langa abilitatile strict sportive, si aspecte care tin de personalitatea lor- spiritul de invingator, dorinta de competitie si lucrul in echipa. Si in acest an, am castigat, la pas, competitii la nivel de judet, la toate grupele de varsta la care ne-am inscris – 2001, 2002 si 2003. Suntem astfel calificati in faza superioara, cea interjudeteana, si ne propunem accederea la Turneul Final, succes ce ar incununa munca copiilor, ar bucura parintii, ar creste prestigiul clubului nostru, Stars Braila, si, de ce nu, chiar al orasului nostru. Ii invitam, cu aceasta ocazie, pe toti iubitorii fotbalului, sa vina joi, la ora 16:00, pe Stadionul Municipal Braila, sa ne sustina in meciul contra echipei Academiei de Fotbal ‹‹Gheorghe Hagi››.” a declarat Cristian Balta, antrenorul grupei 2003 a Scolii de Fotbal Stars Braila, fost jucator al echipei Dacia Unirea Braila.

Scoala de fotbal ACS Stars Braila, s-a infiintat in anul 2008 in scopul organizarii, administrarii si desfasurarii de activitati sportive si ne adresam copiilor cu varste cuprinse intre 5- 14 ani. Obiectul clubului este acela de a selectiona, initia si pregati sportivi in acest domeniu. Selectia si antrenamentele, sunt conduse de antrenori de specialitate, licentiati UEFA si absolventi de facultati de educatie fizica si sport cu specializarea fotbal, care dau dovada de profesionalism, pregatind copii in vederea participarii la competitii.

 

Comentarii

comentariu

About the Author

-