Published On: joi, Mai 29th, 2014

Alexia-Ecaterina Carstea a castigat Trofeul “Spectrum”. Sahistii braileni au urcat si ei pe podium

trofeu sahSportiva Carstea Alexia-Ecaterina legitimata la Clubul Central de Sah Bucuresti si antrenata de profesorul Tudor Ristea a castigat Trofeul “Spectrum“editia 2014. La concursul organizat de Directia pentru Sport si Tineret Braila si CS Micul Print Braila au participat 48 de copii de la cluburi din Bacau, Bucuresti, Focsani, Galati, Ploiesti si Braila si au fost acordate 21 de premii in bani, cupe, medalii, diplome, coronite Quiling lucrate de Andrei Monica, pixuri si calendare oferite de sponsorul competitiei-Libraria Spectrum Creative din Braila.

La grupa de 10 ani, Stefan-Alexandru Stoian sportiv legitimat la CS Orizont 64 Braila a ocupat pozitia a III-a. La grupa de 7 ani, la baieti, Nedelcu Teodor-Cosmin de la CS Micul Print Braila a urcat pe cea mai inalta treapta a podiumului. Tot de la CS Micul Print Braila, Giugiuc Andrei a iesit pe locul 1, la grupa de 8 ani iar colegul sau de club, Tudose s-a clasat pe locul 3 la aceeasi categorie de varsta. La grupa de 8 ani, fete, sportivele de la CS Micul Print Braila, Stefan Elena si Iorga Patricia Maria au ocupat ultimile doua trepte ale podiumului.

Grupa Fete 12 ani

Loc 1 – Carstea Alexia-Ecaterina – Bucuresti

Loc 2- Vulpe Raisa – Genius Galati

Loc 3- Banciu Alexandra – CSM Focsani 2007

Grupa Baieti 12 ani

Loc 1- Stancila Ionut -Marian – Cimentul Bicaz

Loc 2 – Craciun Cristian- Gabriel – Genius Galati

Loc 3- Chiriac Dan-Stefan – CS Diana Galati

Grupa 10 ani – General

Loc 1- Ivan Vlad-Daniel – CSM Focsani 2007

Loc 2- Chicarosie Bianca-Ioana – Genius Galati

Loc 3- Stoian Stefan – Alexandru – CS Orizont 64 Braila

Premii speciale

Baieti 5 ani

Loc 1- Alexandrescu Bogdan – Genius Galati

Baieti 4 ani

Loc 1 – Chiriac Bogdan Florin – CS Diana Galati

Grupa Baieti 7 ani

Loc  1- Nedelcu Teodor-Cosmin – CS Micul Print Braila

Loc  2- Ionita George – CSM Focsani 2007

Loc  3- Simon Cristian-Eduard – CSM Focsani 2007

Grupa Baieti 8 ani

Loc  1 – Giugiuc Andrei – CS Micul Print Braila

Loc  2- Baciu Mihnea – CSM Focsani 2007

Loc  3- Tudose Mario  – CS Micul Print Braila

Grupa Fete 8 ani

Loc  1 -Nuta Alexandra -Florentina – CSM Focsani 2007

Loc  2- Stefan Elena – CS Micul Print Braila

Loc 3- Iorga Patricia Maria – CS Micul Print Braila

Grupa Fete 7 ani

Loc  1- Tudor Alina-Maria – CSM Ploiesti

Comentarii

comentariu

About the Author

-