Published On: vin, Mar 28th, 2014

TSD la datorie! Obiectivul a fost curatenia de primavara

psdPeste 30 de tineri din cadrul Organizatiei de Tineret a PSD Braila au facut curat in mai multe zone ale municipiului, in seara zilei de joi.

Incepand cu cele doua bulevarde, parcul Monument, Gradina Mare si parculetele de joaca din cartiere, tinerii au dat dovada de spirit civic. Acestia au adunat toate gunoaiele care le-au iesit in cale si care dadeau un aspect groaznic orasului nostru.

“Sunt in jur de 30 de tineri care s-au alaturat acestei idei de a face curat in zonele pe care brailenii le indragesc si le frecventeaza. Vrem ca spatiile de joaca, acum pentru ca si timpul este favorabil, sa fie curate si primitoare pentru copii. Desigur ca am venit si in intampinarea pensionarilor, pentru ca stim cat de mult iubesc acestia sa-si petreaca timpul liber pe bancile de pe bulevard. Incercam prin aceasta activitate sa le oferim un spatiu cat mai curat si sa redam orasului nostru, aerul acela proaspat de primavara”, a declarat George Caranica, presedintele Organizatiei Municipale a TSD Braila.

Alti 20 de tineri au facut curat in parcurile publice din municipiu, ocazie cu care au stat de vorba cu brailenii si au fost felicitati pentru initiativa de a da o mana de ajutor in infrumusetarea orasului.

“Am stat de vorba cu brailenii. Acestia ne-au felicitat pentru activitatile noastre. Este o mandrie pentru noi ca putem sa-i ajutam si sa le oferim conditii cat mai bune pentru petrecerea timpului liber. Au fost si braileni care s-au alaturat initiativei noastre, care nu au legatura cu Partidul Social Democrat, iar acest lucru ne bucura foarte mult si ne motiveaza sa organizam in continuare astfel de activitati”, a declara Marius Rindunica, presedintele Organizatiei Judetene a TSD Braila.

Comentarii

comentariu

About the Author