Published On: Soare, Mar 2nd, 2014

Egal scos in ultimul minut. CF Braila – Farul Constanta 1-1 (0-1)

CF Braila netCF Braila a disputat sambata, 1 martie, primul meci din returul de campionat. In fata a peste 300 de spectatori, jucatorii braileni nu au reusit sa obtina decat un egal.

Debutul meciului a fost unul slab pentru ambele echipe, fazele pe poarta lipsind cu desavarsire.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 18, cand Bajan arunca o minge in adancime pentru Igiroseanu. Necoara si Ghiocel se ciocnesc cap in cap, iar mingea ajunge la jucatorul vizat, iar acesta, aflat singur cu portarul, il invinge pe Comanescu: 0-1!

Brailenii puteau egala in minutul 36 insa Ndigwe trimite pe langa bara, cu toate ca avea poarta goala, in fata.

Repriza secunda debuteaza bine pentru braileni, dar sutul lui Claudiu Ionescu, de la 25 de metri, trece de putin peste poarta! Cateva minute mai tarziu Ignat trimite de la vreo 40 de metri, in bara, iar Ivan l-a blocat in extremis pe Cristea la numai 12-13 metri de propria poarta.

In minutul 89, centralul Cristian Georgescu indica punctul cu var, dupa ce Bajan a intervenit dur la Iordache. Lovitura de la 11 metri a fost executata de Claudiu Ionescu care aduce un punct important celor de la CF Braila.

Etapa viitoare, elevii lui Alin Panzaru vor juca in deplasare la Bucuresti acolo unde va intalni Rapid, meciul urmand as aiba loc sambata, 8 martie de la orele 11.00