Published On: vin, Mar 21st, 2014

CF Braila are nevoie de victorie in meciul de sambata pentru a mai spera la play-off

CF brailaStadionul municipal Braila gazduieste sambata, 22 martie, de la orele 11.00, partida din etapa XXI din Divizia a II-a, in care CF Braila va intalni Rapid CFR Suceava.

In tur, sucevenii s-au impus cu 2-1, golurile meciului fiind marcate de Negru, minutul 5 si Balan minutul 35 iar pentru CF Braila marcand Bosoi, in minutul 32.

CF Braila are nevoie de toate punctele puse in joc, pentru a mai spera la un loc de play-off.

Inaintea acestei etape, CF Braila ocupa locul 10 in clasament, avand pana acum 15 puncte acumulate la fel ca si adversarul de sambata, care in schimb ocupa un loc mai jos in clasament, fiind pe pozitia 16.