Published On: lun, Mar 24th, 2014

Aur si bronz pentru atletii braileni la CN de juniori 3

atletismIn weekend, la Bacau, a avut loc ultima etapa a Campionatului National de atletism pentru juniori 3. Braila a fost reprezentata la aceasta competitie de 13 atleti.

Sportivii braileni au plecat de la Campionatul National, de la Bacau, cu 4 medalii.

Andrei Negoita a castigata proba de 60 de metri garduri baieti scotand un timp de 8.83 si ocupand astfel prima treapta pe podium. In aceeasi proba, braileanul Matei Tronciu a ocupat locul 3, castigand medalia de bronz.

In proba de 60 m plat baieti, sportivul Petrisor Tudor s-a clasat pe ultima treapta a podiumului si a castigat bronzul.

La fete, Andreea Mihaela Caracuda, de la LPS Braila a ocupat pozitia a treia la proba de 60 m garduri, castigand medalia de bronz.