Published On: lun, Mar 3rd, 2014

Argint pentru atletii braileni la CN de juniori 2

atletismIn weekend, la Bucuresti a avut loc finala Campionatului National de atletism pentru juniori 2. Braila a fost reprezentata de 10 sportivi acestia fiind legitimati la LPS si la CSM Braila.

La fete, Adelina Sandu a urcat pe a doua treapta a podiumului, la proba de 60 de metri garduri, obtinand in finala timpul de 8,76 fiind la doar doua sutimi in spatele ocupantei locului 1. La baieti, Cristian Nedelcu a castigat si el medalia de argint, la 60 de metri garduri.

Anca Tolea a terminat pe locul 9 in calificari, celelalte atlete de la LPS s-au situat intre locurile 10-20 in timp ce la baieti Sorin Fecioru s-a clasat pe locul 4 iar Eduard Balta un loc mai jos, ocupand pozitia a V-a.

Saptamana viitoare, tot la Bucureati, se va desfasura etapa 1 a campionatului national de atletism pentru juniori 3 urmand ca finala sa aiba loc in perioada 22-23 martie, la Bacau.