Published On: vin, Ian 3rd, 2014

Hanbal in Sala Polivalenta – HC Dunarea Braila – CSU Neptun Constanta

poza handbal 2Ieri la ora 18:30 HC Dunarea Braila a jucat primul joc de pregatire din acest an cu CSU Neptun Constanta, meciul a fost castigat fara prea multe eforturi de HC Dunarea Braila cu 28 la 24.

Pentru HC Dunarea Braila au marcat: Ada Moldovan -9 goluri, Alina Horjea -5, Ramona Farcau -4, Gabriela Perianu -3, Alina Czeczi -2, Nicoleta Safta -2, Nicoleta Esanu -1, Diana Axinte -1 si Ana Maria Dragut -1. Constantencele au echilibrat un pic jocul, iar in minutul 17 HC Dunarea Braila a fost in avantaj cu 6 goluri, la pauza scorul fiind de 16-13.

Astazi de la ora 10:00 echipa pregatita de Viorel Alexandru a jucat ultimul meci amical din aceasta pauza competitionala, cu CSU Neptun Constanta, scorul fiind de 13-13 la pauza, meciul terminadu-se cu: 28-25 pentru HC Dunarea Braila.

Meciurile au fost arbitrate de Sorin Toma (Br) si Ciprian Popa (Gl).

Pe 8 ianuarie HC Dunarea Braila va juca in etapa a X-a a Ligii Nationale de handbal feminin cu CSM Ploesti in Sala Polivalenta Danubius din Braila.