Published On: vin, Dec 27th, 2013

Program tv – Vineri, 27 decembrie 2013

Share This
Tags

logo-programe-tv

TVR 1
4:15 Editii de colectie (reluare) Interviuri si reportaje marca Stirile TVR
5:00 Retrospectiva evenimentelor 2013 (reluare)
5:25 Imnul Romaniei (mus.)
5:30 Teleshopping (promo)
6:00 Zestrea romanilor – Colinda Vatafilor  (doc.) Redifuzare
6:30 Zestrea romanilor – Berea (doc.) Redifuzare
7:00 Distractis – Distilat de comedie (2013, divertisment) (reluare)
8:00 Clubul desenelor animate: Ciocanitoarea Woody. Episodul 21
8:30 Festivalul International de Circ de la Massy. A 15-a editie, 2007. Festival anual ce aduna sub cupola din parcul Georges Brassens din Massy cei mai renumiti artisti de circ: calareti, jongleuri, iluzionisti, clovni..veniti din toate colturile lumii.
09:10 Razboiul ghirlandelor (AP) (can.-sua, 2010, com.) (reluare) 
10:50 Flori de gheata – Suceava (colindatori la manastire)
11:00 Olimpiada veseliei – Arhiva: Mihai Fotino
12:10 O bona pentru sarbatori (AP) (sua, 2012, f. de fam.)
13:45 Flori de gheata – Marginea (ceata barbati)
13:50 Colinde
14:00 Telejurnal (2013, emis. info.) Sport * Meteo
14:30 Retrospectiva anului sportiv 2013
14:55 Clubul celor care muncesc in Romania (rep.)
15:00 Teleshopping (promo)
15:30 85 de ani de Radio – Prima parte. "85 de ani de folclor la Radio!". Un concert folcloric extraordinar cu nume mari ale cantecului popular romanesc. Interpreti care au debutat si s-au lansat la Radio Romania, ca pastratori si continuatori ai valorilor culturii noastre populare. Participa: Lucretia Cobanu, Victoria Darvai, Domnica Trop, Ionela Prodan, Florin Ologeanu, Paul Ananie, Narcisa Baleanu, Elena Jurjescu Todi, Ciprian Pop, Ionela Prodan, Stefania Strejescu, Sebastian Stan, Marcel Parau, Gabriela Tuta, Lucretia Ciobanu, Orchestra de muzica populara Radio si Ansamblul folcloric "Burnasul" din Alexandria, coregrafia Nelu Urucu, director Elena Popa.
17:25 Legendele palatului: Regele Geunchogo (AP) (cor., 2011, s. dr., episodul 99)
18:05 Legendele palatului: Regele Geunchogo (AP) (cor., 2011, s. dr., episodul 100)
18:45 Clubul celor care muncesc in Romania (rep.)
18:50 Editii de colectie. Interviuri si reportaje marca Stirile TVR
19:45 Sport
20:00 Telejurnal (2013, emis. info.) Meteo
20:55 Clubul celor care muncesc in Romania (rep.)
21:10 Cartouche (12) (fra.-it., 1962, avent. f)
23:15 La limita extrema (15) (sua, 1991, actiune)
1:25 Minunile naturale ale Europei (1992, s. doc., episodul 9)
2:20 O bona pentru sarbatori (AP) (sua, 2012, f. de fam.) (reluare)
3:45 Telejurnal (2013, emis. info.) (reluare) Meteo

ANTENA 1
4:30 Familia Flintstones: Aventuri in Epoca de Piatra (AP) (sua, 1994, com.)
6:00 Observator (emis. info.) (live)
08:00 'Neatza cu Razvan si Dani (divertisment) (live) 
11:00 Mr. Bean (AP) (engl., 1990, s. com.) (reluare)
11:20 Mireasa pentru fiul meu (AP) (reality show) (live) – Sezonul 3
13:00 Observator (emis. info.) (live)
14:00 Mireasa pentru fiul meu (AP) (reality show) (live) – Sezonul 3
16:00 Observator (emis. info.) (live)
17:00 Eu cu cine ma marit? (AP) (sua-ger., 2001, com. rom.)
19:00 Observator (emis. info.) (live) * Sport * Meteo
20:00 Observator special (2012, emis. info.) (live)
20:30 Icomedy (12) (2013, divertisment)
22:30 Stapanii strazilor (15) (sua, 2008, thrill.)
1:00 X Factor (2013, emis. con.) (reluare) – Finala. Juriu: Delia, Dan Bittman si Cheloo. Prezinta: Razvan si Dani

PRO TV
5:15 Scoala lui Madeline (AP) (fra.-sua, 1998, com. de fam.) (reluare)
07:00 Stirile Pro TV * Ce se intampla, doctore? * Omul care aduce cartea 
10:05 Concert Extraordinar de Craciun: Stefan Banica "Alerg printre stele" (2013, spect.) (reluare) Prima parte
11:15 O americanca la Tokyo (AP) (sua-jap., 2008, com.)
13:15 Craciunul cu familia Krank (AP) (sua, 2004, com. de fam.) (reluare)
15:15  Ai grija ce-ti doresti de Craciun! (AP) (sua-can., 2008, f. de fam., col., a-n) (reluare)
17:00 Idila cu dadaca mea (AP) (sua, 2009, com. rom.)
19:00 Stirile Pro TV * Sport * Vremea
20:30 Ochi de vultur (12) (sua, 2008, drama)
22:45 Misiune de recuperare (15) (thai., 2005, thrill. act.)
0:30 Ochi de vultur (12) (sua, 2008, drama) (reluare)
2:30 Apropo TV (divertisment) (reluare)
3:30 Misiune de recuperare (15) (thai., 2005, thrill. act.) (reluare)

Kanal D
5:15 Inima nu respecta reguli (AP) (tur., 2009, s. dr.) (reluare)
6:15 Teleshopping (promo)
07:00 Inainte de sfarsit (AP) (tur., 2007, s) 
09:30 Teleshopping (promo)
10:00 Draga mea prietena (AP) (2011, divertisment) Final de sezon
12:30 Stirile Kanal D (emis. info.) * stiri, meteo, sport
13:15 Te vreau langa mine (AP) (2010, reality show)
14:45 Teleshopping (promo)
15:30 Inima nu respecta reguli (AP) (tur., 2009, s. dr.)
16:45 Ultima vacanta (AP) (sua, 2006, avent. f) (reluare)
18:45 Stirea zilei (emis. info.)
19:00 Stirile Kanal D (emis. info.)
20:00 Lunetistul (AP) (sua, 2007, thrill. act.)
22:30 Cacealmaua incornoratilor (15) (sua, 2000, thrill. act.)
0:30 Nisipuri albe (15) (sua, 1992, thrill.)
2:15 Cacealmaua incornoratilor (15) (sua, 2000, thrill. act.) (reluare)
3:45 Inainte de sfarsit (AP) (tur., 2007, s) (reluare)

ACASA TV
5:30 Dezvaluiri din lumea telenovelelor (AP) (reluare)
6:30 Suflet de gheata (AP) (mex., 2012, s) (reluare)
7:30 Suflet de gheata (AP) (mex., 2012, s) (reluare)
08:30 Furtuna din adancuri (AP) (mex., 2013, s. rom.) (reluare) 
9:30 Teleshopping (promo)
9:45 Diamantul noptii (AP) (sua-mex., 2013, s. dr.) (reluare)
10:45 Teleshopping (promo)
11:00 Maricruz (AP) (mex., 2013, dr. romantic.) (reluare)
12:00 Viata de imprumut (AP) (mex., 2013, s. dr.) (reluare)
13:00 Teleshopping (promo)
13:30 Viata de imprumut (AP) (mex., 2013, s. dr.) (reluare)
14:30 Triumful dragostei (AP) (mex., 2010, s) (reluare)
15:30 Suflet de gheata (AP) (mex., 2012, s)
17:30 Diamantul noptii (AP) (sua-mex., 2013, s. dr.)
18:30 Maricruz (AP) (mex., 2013, dr. romantic.)
19:30 Viata de imprumut (AP) (mex., 2013, s. dr.)
21:30 Furtuna din adancuri (AP) (mex., 2013, s. rom.)
22:30 Iti ordon sa ma iubesti! (AP) (mex., 2012, s. com.)
0:00 Dezvaluiri din lumea telenovelelor: Saruturi interzise (AP)
1:00 Doamne de poveste (rep., col., a-n) (reluare)
2:00 Iti ordon sa ma iubesti! (AP) (mex., 2012, s. com.) (reluare)
3:30 Viata de imprumut (AP) (mex., 2013, s. dr.) (reluare)

PRIMA TV
5:00 Focus (emis. info.) (reluare)
5:30 Trasnitii (AP) (s. com.) (reluare) Redifuzare
6:00 Cireasa de pe tort (AP) (2008, reality show) (reluare) Sezonul 11. Redifuzare
7:00 Vacanta si terapie (2013, reality show, episodul 3) Redifuzare
8:00 Regina cumparaturilor (2013, mag. life-style, episodul 14) (reluare) Redifuzare
09:00 Teleshopping (promo) 
9:30 Podurile din Madison County (AP) (sua, 1995, dr. romantic.) (reluare) Nominalizare la premiul Cesar pentru cel mai bun film strain
11:30 Teleshopping (promo)
12:00 Sport, dieta si o vedeta (2008, emis. sport) (reluare)
12:30 Teleshopping (promo)
13:00 Iubirea, bat-o vina (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 6, episodul 10)
13:30 Teleshopping (promo)
14:00 Cireasa de pe tort (AP) (2008, reality show) (reluare) Sezonul 11. Redifuzare
15:00 Focus (emis. info.)
15:30 Focus Monden (2009, divertisment) (reluare)
16:00 Regina cumparaturilor (2013, mag. life-style, episodul 15) Redifuzare
17:00 Trasnitii (AP) (s. com.) (reluare) Sezonul 21. Redifuzare
18:00 Focus 18 (emis. info.)
19:00 Focus Sport
19:30 Cireasa de pe tort (AP) (2008, reality show) Sezonul 11. Redifuzare
20:30 Busola de aur (AP) (sua-engl., 2007, f. avent.fam.)
22:15 Trasnitii (AP) (s. com.) Redifuzare
23:00 Insomnia (15) (sua-can., 2002, thrill. act.)
0:30 Fii pe faza! (2013, emis. con., episodul 20) Redifuzare
1:30 Focus (emis. info.) (reluare)
3:00 Insomnia (15) (sua-can., 2002, thrill. act.) (reluare)

NATIONAL TV
4:00 Taxi Driver (divertisment) (reluare) … cu trupa Varza
5:00 Triunghiul iubirii 2 (AP) (ind., 2011, s. dr., episodul 53) (reluare)
6:00 Sarut-mana, mama (divertisment) (reluare)
7:30 Pastila Voua (2003, divertisment) (reluare)
8:00 Clipuri
08:15 Copii contra parinti (2009, reality show) (reluare) 
9:45 Mica mireasa (AP) (ind., 2008, s. tv, episodul 143) (reluare)
10:45 Teleshopping (promo)
11:00 Adevaratul Mos Craciun (AP) (sua, 2005, f. de fam.) (reluare)
12:45 Isenhart (AP) (ger.-a., 2011, thrill.) (reluare)
15:00 Festival Vasile Veselovski
17:00 Specialisti in sanatate (2013, emis. info.)
17:30 Dragoste dulce-amara (AP) (ind., 2009, drama, episodul 627)
18:30 Stiri National TV
19:15 Mica mireasa (AP) (ind., 2008, s. tv, episodul 144)
20:15 Suflete pereche (AP) (ind., 2009, s. dr., episodul 563)
21:15 Colt Alb 2 (AP) (sua, 1994, avent. f) – Ethan Hawke
23:15 Cum a murit Annie (15) (sua, 1999, com.)
1:15 Dragoste dulce-amara (AP) (ind., 2009, drama, episodul 627) (reluare)
2:15 Sare si Piper (divertisment) (reluare)

EUFORIA TV
5:00 Iubire la Paris (AP) (cor., 2004, s. dr.) (reluare)
6:00 Food Safari (emis. culinara)
6:30 Tortul miresei – Opere alese (2011, emis. culinara)
7:30 Fantoma (AP) (cor., 2012, s. pol.)
09:00 Bucatarii din Beverly Hills (sua, 2009, s. reality show) 
10:00 Food Safari (emis. culinara)
10:30 Proaspat si rapid cu Emeril (sua, 2010, s. doc.)
11:00 Tori si Dean: O familie de Hollywood (reality show)
12:00 Glee (sua, 2009, s. com.) (reluare)
13:00 Suvite cu fite (reality show)
15:00 Prodanca si Reghe IV: Afaceri de familie (2013, reality show) (reluare)
16:00 Regasirea trecutului (AP) (cor., 2013, s)
17:30 Iubire la Paris (AP) (cor., 2004, s. dr.)
19:00 Dr. House (AP) (sua, 2004, s) (reluare)
20:00 Dr. House (AP) (sua, 2004, s, sezonul 3, episodul 53)
21:00 Dr. House (AP) (sua, 2004, s, sezonul 3, episodul 54)
22:00 Dr. House (AP) (sua, 2004, s, sezonul 3, episodul 55)
23:00 Dr. House (AP) (sua, 2004, s, sezonul 3, episodul 56)
0:00 Crima pasionala (12) (sua-can., 2005, thrill.)
2:00 Domnisoara din Monaco (12) (fra., 2008, com.)

DIVA UNIVERSAL
4:20 Neveste disperate (AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 4, episodul 11)
5:10 Neveste disperate (AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 4, episodul 12)
6:00 Trei codite de Craciun (AP) (sua, 2011, com. rom.)
7:50 Procesul lui Mos Craciun (AP) (sua-can., 2011, com.)
09:40 Spiritul Craciunului (AP) (sua-can., 2011, drama) 
11:30 Scrisori pentru Mos Craciun (7) (sua, 2010, f. de fam.)
13:20 Craciunul (12) (sua, 2007, drama) – Kerry Wall si David Wall
15:10 Craciunul cu "C" mare (AP) (sua, 2011, f. de fam.)
17:00 Neveste disperate (AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 4, episodul 13)
18:00 Neveste disperate (AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 4, episodul 14)
19:00 Neveste disperate (AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 4, episodul 15)
20:00 Anatomia lui Grey (12) (sua, 2005, s. dr., sezonul 7, episodul 9)
21:00 Anatomia lui Grey (12) (sua, 2005, s. dr., sezonul 7, episodul 10)
22:00 Cu sange rece (12) (sua, 2003, s. politist, sezonul 4, episodul 9)
23:00 Cu sange rece (12) (sua, 2003, s. politist, sezonul 4, episodul 10)
0:00 Crimele din Midsomer (AP) (engl., 1997, s. politist, sezonul 14, episodul 1) – Moarte pe banda intai
1:50 Anatomia lui Grey (12) (sua, 2005, s. dr., sezonul 7, episodul 9)
2:40 Anatomia lui Grey (12) (sua, 2005, s. dr., sezonul 7, episodul 10)
3:30 Neveste disperate (AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 4, episodul 13)

HBO
4:40 Ramai cu mine – Din culise 1 (12) (rom., 2013, s. rom.)
5:05 Riposta (18) (engl., 2010, f.s. de act., sezonul 3, episodul 3)
6:00 Vizita Regelui la Hyde Park on Hudson (12) (engl., 2012, drama)
7:35 Olimpiada de acasa (12) (sua, 2012, com.)
08:55 Scooby Doo la circ (sua, 2012, f. anim.)
10:15 Un Craciun cu Holly (12) (sua-can., 2012, f. de fam.)
11:45 Sirena indragostita (12) (sua, 1984, com. rom.)
13:35 Cum sa te indragostesti (12) (sua, 2012, com.)
15:00 Bursa (12) (sua, 2012, com.)
16:25 Pazea la minge! (12) (sua-ger., 2004, com., col., a-n)
17:55 Vizita Regelui la Hyde Park on Hudson (12) (engl., 2012, drama)
19:30 Filme si vedete (hol., 2008, emis. mag.)
20:00 Albert Nobbs (12) (engl.-isl., 2011, drama)
22:00 Riposta (18) (engl., 2010, f.s. de act., sezonul 3, episodul 4)
22:50 The Grey: La limita supravietuirii (18) (sua, 2012, avent. f)
0:45 Maria Ta (15) (sua, 2011, avent. f)
2:25 Ancheta in interesul familiei (15) (fra., 2011, thrill.)
3:50 Furios si iute in viteza a 5-a (12) (sua, 2011, actiune)

AXN
7:05 Finaluri fericite (AP) (sua, 2011, s. com., sezonul 3, episodul 22)
7:35 Calatori din preistorie (12) (engl., 2007, s. avent., sezonul 5, episodul 4)
8:30 Calatori din preistorie (12) (engl., 2007, s. avent., sezonul 5, episodul 5)
09:25 Calatori din preistorie (12) (engl., 2007, s. avent., sezonul 5, episodul 6) 
10:25 Robocop (AP) (can., 1994, f.s. de act.) – Yvette Nipar
12:10 Medalionul (12) (hongk.-sua, 2003, com.)
13:50 Sherlock (AP) (engl., 2010, s. politist, sezonul 2, episodul 2)
15:35 Triplu X – 2 (12) (sua, 2005, actiune)
17:35 Siguranta nationala (12) (sua, 2003, act. com.)
19:15 Sherlock (AP) (engl., 2010, s. politist, sezonul 2, episodul 3)
21:00 Fiecare vede altceva (12) (sua, 2008, thrill.)
22:45 Hannibal (12) (sua, 2013, s. dr., sezonul 1, episodul 4)
23:45 Hawaii 5.0 (AP) (sua, 2010, s, sezonul 1, episodul 12) – Hana'a'a Makehewa
0:40 Robocop (AP) (can., 1994, f.s. de act.)
2:20 Calatori din preistorie (12) (engl., 2007, s. avent., sezonul 5, episodul 6)

PROCINEMA
4:00 Cobra 11 in alerta (12) (ger., 1996, f.s. de act., sezonul 9, episodul 7)
4:40 Cobra 11 in alerta (12) (ger., 1996, f.s. de act., sezonul 9, episodul 8)
5:20 Cobra 11 in alerta (12) (ger., 1996, f.s. de act., sezonul 8, episodul 9)
6:00 Cine A.M.(AP)
8:45 Romani de succes (reluare)
9:00 Acasa in bucatarie (emis. culinara)
10:00 Bill Engvall Show (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 3, episodul 3) (reluare) 
10:30 Bill Engvall Show (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 3, episodul 4) (reluare)
11:00 Barbati intre doua varste (AP) (sua, 2009, s. com., sezonul 1, episodul 5) (reluare)
12:00 Bill Engvall Show (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 3, episodul 5)
12:30 Teleshopping (promo)
12:45 Romani de succes
13:00 La Maruta (divertisment)
14:00 Teleshopping (promo)
14:30 Bill Engvall Show (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 3, episodul 6) (reluare)
15:00 Ce-mi doresc de Craciun (AP) (sua, 1991, com.) (reluare)
16:00 Bill Engvall Show (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 3, episodul 5)
16:30 Bill Engvall Show (AP) (sua, 2007, s. com., sezonul 3, episodul 6)
17:00 La Bloc (AP) (2003, s. com., episodul 196) (reluare)
17:30 La Bloc (AP) (2003, s. com., episodul 197) (reluare)
18:00 M.A.S.H (AP) (sua, 1972, s, sezonul 8, episodul 18) (reluare)
18:30 M.A.S.H (AP) (sua, 1972, s, sezonul 8, episodul 19) (reluare)
19:00 Barbati intre doua varste (AP) (sua, 2009, s. com., sezonul 1, episodul 7)
20:00 Tinta umana (12) (sua, 2010, f.s. de act., sezonul 1, episodul 8)
21:00 Tinta umana (12) (sua, 2010, f.s. de act., sezonul 1, episodul 9)
22:00 Congo (12) (sua, 1995, avent. f)
0:15 Tinta umana (12) (sua, 2010, f.s. de act., sezonul 1, episodul 10)
1:15 Medicii din Miami (12) (sua, 2010, s, episodul 4)
2:00 Medicii din Miami (12) (sua, 2010, s, episodul 5)
2:45 Medicii din Miami (12) (sua, 2010, s, episodul 6)
3:30 Cobra 11 in alerta (12) (ger., 1996, f.s. de act., sezonul 8, episodul 9)

UNIVERSAL CHANNEL
4:10 Stargate: Atlantis (AP) (can.-sua, 2004, s. tv, sezonul 5, episodul 9) – Dispozitivul de urmarire
5:00 Sa bricolam in familie (sua, 1991, s. com., sezonul 1, episodul 3) – O cina romantica
5:30 Sa bricolam in familie (sua, 1991, s. com., sezonul 1, episodul 4) – Antena de satelit
6:00 Las Vegas (AP) (sua, 2003, s, sezonul 3, episodul 21) – Teoria haosului
6:50 Scandal (AP) (sua, 2012, s. dr., sezonul 2, episodul 11) – Un ucigas, o tarfa, un idiot si un mincinos
7:45 Stargate: Atlantis (AP) (can.-sua, 2004, s. tv, sezonul 5, episodul 10) – Primul contact
8:40 Las Vegas (AP) (sua, 2003, s, sezonul 3, episodul 22) – Fidelitate si securitate
9:35 Sa bricolam in familie (sua, 1991, s. com., sezonul 1, episodul 3) – O cina romantica
10:05 Sa bricolam in familie (sua, 1991, s. com., sezonul 1, episodul 4) – Antena de satelit
10:35 Scandal (AP) (sua, 2012, s. dr., sezonul 2, episodul 12) – Adevar sau consecinte
11:30 Monk (AP) (sua, 2002, s. politist, sezonul 6, episodul 1) – Monk si admiratoarea
12:25 Castle (AP) (sua, 2009, s, sezonul 4, episodul 20) – Englezul
13:20 Las Vegas (AP) (sua, 2003, s, sezonul 3, episodul 23) – Tatal miresei
14:15 Furtuna de 800 km/h (sua, 2013, f-catastr.)
16:05 Castle (AP) (sua, 2009, s, sezonul 4, episodul 21) – Vanatorii de capete
17:00 Sa bricolam in familie (sua, 1991, s. com., sezonul 1, episodul 5) – Regatul salbatic
17:30 Sa bricolam in familie (sua, 1991, s. com., sezonul 1, episodul 6) – Maniere elegante
18:00 Scandal (AP) (sua, 2012, s. dr., sezonul 2, episodul 13) – Nimanui nu-i plac plangaciosii
19:00 CSI: Miami (12) (sua, 2002, s. politist, sezonul 7, episodul 16) – Certificatul
20:00 Arcasul (sua, 2012, s, sezonul 1, episodul 9) – Imitatorul
21:00 Arcasul (sua, 2012, s, sezonul 1, episodul 10) – Epuizat
22:00 Adevarul despre iubire (12) (engl., 2004, com. rom.) – Jimi Mistry
0:00 O iubire fara sfarsit (12) (sua, 1998, drama)
2:15 CSI: Miami (12) (sua, 2002, s. politist, sezonul 7, episodul 16) – Certificatul
3:00 Dexter (15) (sua, 2006, s, sezonul 7, episodul 8) – Argentina

DISNEY CHANNEL
4:15 Sonny si Steluta ei Norocoasa (sua, 2009, s. com.)
5:00 Viata in acvariu (sua, 2010, s. anim.)
5:20 Hannah Montana (AP) (sua, 2006, s. tv)
6:00 Clubul Monster Buster (fra.-can., 2008, s. anim.)
6:25 Hannah Montana (AP) (sua, 2006, s. tv)
7:15 Bafta, Charlie! (sua, 2010, s. tv)
8:10 Cainele Blogger (sua, 2012, s. com.)
9:00 Senzationalul Om Paianjen (sua, 2011, s. anim.)
9:30 Phineas si Ferb (sua, 2007, s. anim.)
09:55 Austin si Ally (sua, 2011, s. com.) 
10:45 Magicienii din Waverly Place – Filmul (sua, 2009, com. de fam.)
12:15 Masini (sua, 2008, s. anim.)
12:25 Phineas si Ferb (sua, 2007, s. anim.)
12:40 Jessie (sua, 2011, s. com.)
13:30 Ciudatenii (sua, 2012, s. anim.)
14:20 Totul pentru dans (sua, 2010, s. com.)
15:15 Wolf Blood (engl., 2012, f. fantast.)
15:45 Cainele Blogger (sua, 2012, s. com.)
16:40 Bafta, Charlie! (sua, 2010, s. tv)
17:35 Austin si Ally (sua, 2011, s. com.)
17:50 Masini (sua, 2008, s. anim.)
18:00 Violetta (AP) (arg., 2012, s. tv)
18:55 Cainele Blogger (sua, 2012, s. com.)
19:20 Rapirea tatalui (AP) (sua, 2009, act. com.)
20:45 Phineas si Ferb (sua, 2007, s. anim.)
21:10 Batausii Wasabi (sua, 2011, s. com.)
21:40 Magicienii din Waverly Place (sua, 2007, s. com.)
22:05 Senzationalul Om Paianjen (sua, 2011, s. anim.)
22:30 Bobocii isteti (sua, 2011, s. com.)
23:00 Sunt in formatie (AP) (sua, 2009, s. com.)
23:30 Perechea de regi (sua, 2010, s. com.)
0:00 Magicienii din Waverly Place (sua, 2007, s. com.)
0:50 O viata minunata pe punte (AP) (sua, 2008, s. com.)
1:40 Sonny si Steluta ei Norocoasa (sua, 2009, s. com.)
2:25 Clubul Monster Buster (fra.-can., 2008, s. anim.)
3:10 O viata minunata pe punte (AP) (sua, 2008, s. com.)
3:30 Clubul Monster Buster (fra.-can., 2008, s. anim.)

MINIMAX
6:00 Peripetiile lui Mimi? (can., 2001, s. anim.)
6:30 Sa ne jucam pe strada Sesame (sua, 2002, s. tv)
7:00 Thomas si prietenii sai (can., 2009, progr. copii)
7:12 Bobita si Buburuza (s. d. a.)
7:20 Peripetiile lui Chuck si ale prietenilor sai (sua-can., 2010, s. anim.)
7:32 Pompierul Sam (engl., 1987, s. anim.)
7:45 Klumpies (belg., s. anim.)
8:00 Timmy Time – Salvarea de pe malul marii (engl., 2009, s. anim.)
8:30 Timmy Time – surpriza de Craciun (engl., 2011, f. anim.)
9:00 Peripetiile lui Chuck si ale prietenilor sai (sua-can., 2010, s. anim.)
9:15 Pompierul Sam (engl., 1987, s. anim.)
9:30 Cu fratii Kratt in salbaticie (sua, 2011, s. anim.)
10:00 Bibi si Tina (ger., 2004, s. d. a.) 
10:30 Animalutele Littlest Pet Shop (sua-can., 2012, s. anim.)
11:45 Pompierul Sam (engl., 1987, s. anim.)
12:00 Povesti din folclorul maghiar (s. anim.)
12:10 Pound puppies, un catelus pentru fiecare copil (sua-can., 2010, s. anim.)
12:35 Peripetiile lui Mimi? (can., 2001, s. anim.)
13:00 Cu fratii Kratt in salbaticie (sua, 2011, s. anim.)
13:30 Bibi si Tina (ger., 2004, s. d. a.)
14:00 Pound puppies, un catelus pentru fiecare copil (sua-can., 2010, s. anim.)
14:30 Yakari (fra.-belg., 2005, s. anim.)
14:45 Pompierul Sam (engl., 1987, s. anim.)
15:00 Barbie Mariposa si Zana Printesa (can.-sua, 2013, f. anim.)
16:20 Povesti din folclorul maghiar (s. anim.)
16:30 Cu fratii Kratt in salbaticie (sua, 2011, s. anim.)
16:55 Bibi si Tina (ger., 2004, s. d. a.)
17:25 Clubul copiilor creativi
17:40 Yakari (fra.-belg., 2005, s. anim.)
17:55 Pound puppies, un catelus pentru fiecare copil (sua-can., 2010, s. anim.)
18:20 Peripetiile lui Mimi? (can., 2001, s. anim.)
18:50 Povesti din folclorul maghiar (s. anim.)
19:00 Cu fratii Kratt in salbaticie (sua, 2011, s. anim.)
19:30 Bibi si Tina (ger., 2004, s. d. a.)

CARTOON NETWORK
4:05 Eliot Kid (fra.-engl., 2008, s. anim.)
4:35 Chop Socky Chooks (can.-sua, 2007, s. anim.)
5:00 Sa-nceapa aventura (sua, 2010, s. anim.)
5:25 Gemenii Cramp (sua, 2001, s. d. a.)
5:50 Ben 10 si Echipa Extraterestra (sua, 2008, s. anim.)
6:15 Hero 108 (sua-chi.-engl., 2010, s. anim.)
6:40 Uimitoarea lume a lui Gumball (engl.-ger.-irl., 2011, s. anim.)
7:00 Chowder (sua, 2007, s. anim.)
7:15 Gemenii Cramp (sua, 2001, s. d. a.)
7:30 Nevastuica (sua, 1999, s. anim.)
7:55 Colegul meu de sala este o maimuta (sua, 2005, s. anim.)
8:20 Uimitoarea lume a lui Gumball (engl.-ger.-irl., 2011, s. anim.)
8:45 Laboratorul lui Dexter (sua, 1996, s. d. a.)
9:00 Ben 10 (sua, 2005, s. anim.)
09:30 Lanterna Verde (sua, 2011, s. anim.) 
11:35 Cartoon Toon Toon: Johnny Test (sua, 2005, s. anim.)
12:25 Cartton Toon Toon: Un show obisnuit (sua, 2010, s. anim.)
13:15 Laboratorul lui Dexter (sua, 1996, s. d. a.)
13:40 Sa-nceapa aventura (sua, 2010, s. anim.)
14:05 Un show obisnuit (sua, 2010, s. anim.)
14:30 Turneul mondial al dramei totale (can., 2010, s. anim.)
14:55 Vaca si Puiul (sua, 1997, s. anim.)
15:15 Calaretii dragonilor (sua, 2012, s. anim.)
15:40 Looney Tunes Show (sua, 2010, s. anim.)
16:05 Garfield Show (fra., 2008, s. anim.)
16:35 Angelo e cel mai tare (fra.-can., 2010, s. anim.)
16:45 Angelo e cel mai tare (fra.-can., 2010, s. anim.)
17:00 Sa-nceapa aventura (sua, 2010, s. anim.)
17:50 Un show obisnuit (sua, 2010, s. anim.)
18:15 Uimitoarea lume a lui Gumball (engl.-ger.-irl., 2011, s. anim.)
18:40 Scooby-Doo si echipa misterelor (sua, 2010, s. anim.)
19:05 Johnny Test (sua, 2005, s. anim.)
19:25 Tom si Jerry (sua, 1965, s. d. a.)
19:30 Looney Tunes Show (sua, 2010, s. anim.)
19:55 Curaj, catelul cel fricos (sua, 1999, s. anim.)
20:10 Redakai: Cucereste Kairu (can., 2011, s. anim.)
20:35 Ben 10: Omnivers (sua, 2012, s. anim.)
21:00 Gormiti (s. anim.)
21:30 Razboiul stelelor: Razboiul clonelor (sua, 2008, s. anim.)
22:00 Hero 108 (sua-chi.-engl., 2010, s. anim.)
22:25 Garfield Show (fra., 2008, s. anim.)
22:50 Eliot Kid (fra.-engl., 2008, s. anim.)
23:15 Robotboy (fra., 2005, s. anim.)
23:40 Gemenii Cramp (sua, 2001, s. d. a.)
0:05 Hero 108 (sua-chi.-engl., 2010, s. anim.)
0:30 Garfield Show (fra., 2008, s. anim.)
0:55 Eliot Kid (fra.-engl., 2008, s. anim.)
1:20 Robotboy (fra., 2005, s. anim.)
1:45 Gemenii Cramp (sua, 2001, s. d. a.)
2:10 Hero 108 (sua-chi.-engl., 2010, s. anim.)
2:35 Chop Socky Chooks (can.-sua, 2007, s. anim.)
3:00 Eliot Kid (fra.-engl., 2008, s. anim.)
3:15 Gemenii Cramp (sua, 2001, s. d. a.)
3:40 Robotboy (fra., 2005, s. anim.)

EUROSPORT 2
4:00 Atletism: Campionatul Mondial HD (reluare) La Moscova, in Rusia
4:45 Atletism: Editie speciala Bolt HD (reluare)
5:00 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala – decembrie.
6:00 Bowling: Circuitul PBA (reluare) In Statele Unite
7:00 Motocros acrobatic: Noaptea sariturilor (reluare) La Basel, in Elvetia
8:00 Motocros acrobatic: Jocurile Gladiatorilor HD (reluare) La Praga, in Cehia
09:30 Sarituri cu schiurile: Cupa Mondiala (reluare) DT 140. La Titisee Neustadt, in Germania 
11:00 Hochei pe gheata: Servette Geneva (Elvetia) – Americans Rochester (SUA) (reluare) Cupa Spengler. Grupe. La Davos, in Elvetia
12:00 Hochei pe gheata: Canada – Viktovice (Cehia) (reluare) Cupa Spengler. Grupe. La Davos, in Elvetia
13:00 Fotbal: Dortmund – Bayern Munchen HD (reluare) Campionatul Germaniei – Bundesliga. Etapa a 13-a.
14:30 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala de Craciun 5/5.
15:30 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala de Craciun 3/5.
16:30 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala de Craciun 4/5.
17:15 Ciclism: Cursa HD (reluare)
17:45 Ciclism: Editie speciala Froome (reluare)
18:15 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala de Craciun 3/5.
19:15 Omnisport: WATTS Top 10
19:45 Sarituri cu schiurile: Cupa Mondiala HD (reluare) DT 137. La Engelberg, in Elvetia
20:45 Sporturi de iarna: Ski pass (reluare)
21:00 Surf: Surf intim (reluare)
21:30 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala – luna septembrie.
22:30 Omnisport: WATTS (reluare) Editie speciala – luna octombrie.
23:30 Tenis: Openul Australiei HD (reluare) La Melbourne
1:30 Omnisport: WATTS Top 10 (reluare)
2:00 Hochei pe gheata: Cupa Spengler (reluare) Grupe CSKA Moscova (Rusia). La Davos, in Elvetia
3:00 Hochei pe gheata: Cupa Spengler (reluare) Grupe Davos (Elvetia). La Davos, in Elvetia

DOLCE SPORT 1
4:00 Fotbal Liga I: Dinamo – Ceahlaul
6:00 UEFA Champions League: Schalke – Steaua
8:00 Teleshopping (promo)
08:30 Fotbal Liga I: Steaua – Viitorul
10:30 Sport 24 (live) Stiri
11:00 Magazin UEFA Champions League
11:30 Sport 24 (live) Stiri
12:00 La Dolce Liga (live) Talk-show
13:00 Handbal Bundesliga: Kiel – Hamburg
14:30 Sport 24 (live) Stiri
15:00 CM Handbal: Romania – Ungaria
16:30 Sport 24 (live) Stiri
17:00 NBA Action
17:30 Retrospectiva reportaje – Prima parte
18:30 Sport 24 (live) Stiri
19:00 La Dolce Liga (live) Talk-show
20:00 UEFA Champions League: Steaua – Chelsea
22:00 NBA: New York – Oklahoma
0:30 Retrospectiva reportaje – Prima parte
1:30 CM Handbal: Romania – Ungaria
3:00 Retrospectiva echipa nationala

DIGISPORT 1
4:15 EuroBasket – Retrospectiva 2013
5:15 Fotbal European: Retrospectiva Serie A & Ligue 1
6:45 Gimnastica de dimineata
7:00 Digi Sport Expres
7:45 Gimnastica de dimineata
8:00 Digi Sport Expres
8:45 Gimnastica de dimineata
9:00 Digi Sport Expres
9:45 Gimnastica de dimineata
10:00 Stirile Digi Sport
10:30 Tenis: 5th / 6th Place Match (live) Mubadala Abu Dhabi
12:30 Stirile Digi Sport
13:00 Tenis Semifinala: Rafael Nadal (live) Mubadala Abu Dhabi
15:00 Tenis Semifinala: Novak Djokovic (live) Mubadala Abu Dhabi
17:00 Digi Blog – Premiera
17:15 Digi Blog – Premiera
17:30 Stirile Digi Sport
18:00 Fotbal European Serie A & Ligue 1. Retrospectiva 2013
19:30 Stirile Digi Sport
20:00 Top Gol Liga 1
20:30 EuroBasket. Retrospectiva 2013, Premiera
21:30 Stirile Digi Sport
21:45 Rugby: Newcastle Falcons – Newcastle Falcons (live) Aviva Premiership
23:30 Stirile Digi Sport
0:00 Fotbal European: Echipele romanesti in Europa. Retrospectiva 2013
1:30 Fotbal European Serie A & Ligue 1. Retrospectiva 2013
3:00 Digi Sport Special – Retrospectiva 2013

DIGISPORT 2
5:00 Fotbal: Arsenal – Borussia Dortmund. Champions League
7:00 Rezumat Franta
8:00 Rezumat Italia
8:45 Rezumat Spania
9:45 Rezumat Brazilia
10:15 Digisport Show
14:00 Rezumat Franta
15:00 Rezumat Italia
15:45 Rezumat Spania
16:45 Champions League
18:00 Rezumat Champions League
19:15 Rezumat Europa League
20:00 Tenis Semifinala: Rafael Nadal. Mubadala Abu Dhabi
22:00 Tenis Semifinala: Novak Djokovic. Mubadala Abu Dhabi
0:00 Tenis : 5th/6th Place Match. Mubadala Abu Dhabi
1:30 Rugby: Newcastle Falcons – Newcastle Falcons. Aviva Premiership
3:15 Fotbal: Milan – Barcelona. Champions League

Comentarii

comentariu

About the Author

-