Published On: mie, Iun 5th, 2013

LPS Braila participa la turneul final de Junioare II

lps braila netTurneul final de Junioare II va avea loc in Sala Lucian Grigorescu din Bucuresti, in perioada 12-16 iunie, organizator fiind ACS Scoala 181 SSP Bucuresti.

Cele 8 echipe calificate la Turneul final sunt repartizate in doua serii a cate 4 echipe, astfel in prima serie vor fi echipele Gr Sc Energetic Rm. Valcea, LPS Roman, Unirea Sannicolau Mare, CSS 2 Baia Mare. Din seria a doua fac parte echipele LPS Braila, ASC Scoala 181 SSP Bucuresti, CS Marta Baia Mare si Universitatea Resita.

Echipa antrenata de Viorel Alexandru va disputa prima partida in compania celor de la Universitatea Resita, meci care va avea loc in data de 12 iunie de la orele 17.00. In cea de-a doua zi de competitie, 13 iunie, LPS Braila va intalni echipa gazda, ACS Scoala 181 meci care va incepe la orele18.45. In ultima etapa, echipa condusa de Alexandru Viorel va intalni CS Marta Baia Mare, partia care va incepe la orele 18.45.

In 15 iunie, de la orele 10.30 se va da lupta pentru locul 7-8, aici urmand sa se intalneasca  locurile 4 din fiecare serie. De la orele 12.15 locurile 3 din fiecare serie se vor lupta pentru pozitiile 5-6.

Semifinala se va disputa intre locurile 1 si 2 din fiecare serie, de la orele 16.00 jucand locul 1 din seria I cu locul 2 din seria II iar de la orele 18.00 va avea loc meciul dintre locul 2 din seria I si locul 1 din seria II. Turneul se va incheia duminica, 16 iunie, cand va avea loc finala, care va fi urmata apoi de o festivitate de premiere.

Program:

Seria I-a

Etapa I-a 12.06.2013

Gr SC Energetic Rm. Valcea – CSS 2 Baia Mare 13:30

LPS Roman – Unirea Sannicolau Mare 15:15

Etapa a II-a 13.06.2013

CSS 2 Baia Mare – Unirea Sannicolau Mare 13:30

Gr SC Energetic Rm. Valcea – LPS Roman 15:15

Etapa a III-a 14.06.2013

LPS Roman – CSS 2 Baia Mare 13:30

Unirea Sannicolau Mare – Gr SC Energetic Rm. Valcea 15:15

Seria a II-a

Etapa I-a 12.06.2013

LPS Braila – Universitatea Resita 17:00

ACS Scoala 181 SSP Bucuresti – CS Marta Baia Mare 18:45

Etapa a II-a 13.06.2013

Universitatea Resita – CS Marta Baia Mare 17:00

LPS Braila – ACS Scoala 181 SSP Bucuresti 18:45

Etapa a III-a 14.06.2013

ACS Scoala 181 SSP Bucuresti – Universitatea Resita 17:00

CS Marta Baia Mare – LPS Braila 18:45

Comentarii

comentariu

About the Author

-