Published On: Soare, Mai 19th, 2013

USL ii va sanctiona pe membrii care se ataca intre ei

Share This
Tags

Propunerea vine din partea vicepresedintelui PSD. Mircea Cosma doreste astfel modificarea protocolului USL, astfel incat membrii care isi ataca colegii de alianta sa fie sanctionati. Cosma a declarat ca aceste sanctiuni pot merge pana la excluderea din partid.

La momentul actual protocolul prevede ca membrii partidelor care formeaza alianta sa nu se atace intre ei, insa nu este stipulata nicio sanctiune in acest sens.

“Eu cred ca in cazul PSD, la cat de bine suntem organizati si la cat de disciplinati sunt membrii nostri de partid, cred ca pot sa mearga la a exclude membrii nostri de partid in caz de asemenea atacuri. Eu cu aceasta propunere ma duc”, a declarat Mircea Cosma.

Pana la momentul actual a existat un singur caz concret de conflict, in urma caruia premierul Victor Ponta a cerut sanctionarea liberalului Sorin Rosca Stanescu.

Comentarii

comentariu

About the Author

-