Published On: joi, Mai 30th, 2013

CF Braila a castigat partida cu “lanterna rosie”

* CF Braila – Dinamo II Bucuresti 3-0 (2-0)

CF Braila a jucat astazi ultima partida din acest sezon, de pe teren propriu si s-a despartit de suporteri cu o victorie.

Astazi, de la orele 18.00 a avut loc partida din etapa 29 dintre CF Braila si lanterna rosie, Dinamo II Bucuresti.

Braila deschide scorul in minutul 11 cand Necoara bate un corner iar Campeanu inscrie din 6 metri. Trei minute mai tarziu, acelasi Campeanu marcheaza cu o lovitura de cap, dupa o centrare perfecta a lui Voicu, de pe dreapta. Cu toate ca au intrat la pauza cu un avans linistitor, tot brailenii au inceput tare partea a doua a meciului. La doar doua minute de la reluarea partidei, in minutul 47, Bosoi inscrie cu capul pentru 3-0.

Arbitru: Cristina Dorcioman (Campulung Muscel); Asistenti: Ovidiu Arusoaie (Piatra Neamt) si Adrian Vornicu (Botosani).

CF Braila: Bunduc – Bosoi, Ignat, Ivan (cpt.), Necoara – Voicu, Ndigwe, Neagoe, Punga – Ciocalteu, Campeanu

Rezerve: Leu – Dima, Ochia, Rusu, Puscasu, Spiridon, Sanmartean

Antrenor: Alin Panzaru

Dinamo II: Iordan – Dobrosavlevici, A. Radu, Lica, Vartanian, Nedelcearu, R. Radu, Cr. Ciobanu, Stavila, Buia, Mihalache

Rezerve: Mutiu – Ene, Lemac, Manea, Oprescu, Gabor, Blejdea