Published On: sâm, Apr 13th, 2013

Le-au dat 7 goluri studentilor si au urcat pe locul 3!

* CF Braila – Sportul Studentesc 7-0 (5-0) *

In fata a peste 500 de suporteri, CF Braila a facut astazi un meci de zile mari invingand Sportul Studentesc cu scorul de 7-0 si urcand astfel pe locul 3 in clasament, avand acelasi numar de puncte, 32, ca si Delta Tulcea si CS Otopeni.

Cu toate ca erau vecine de clasament, meciul de astazi a fost doar o formalitate pentru elevii lui Alin Panzaru, care au zdrobit orice sansa a studentilor de a inscrie.

Tabela de marcaj a fost deschisa in minutul 3, cand in urma unei centrari a lui Bosoi, mingea este trimisa spre poarta, loveste transversala, se plimba prin careul mic si Dobrin, in tentativa sa de a respinge, o trimite nefericit in piciorul lui Alexandrescu de unde intra in poarta. Trei minute mai tarziu, Frunza centreaza si Baltoi inscrie din plonjon spectaculos cu capul.

Brailenii puteau face 3-0 in minutul 18, după o lovitură liberă executata de Neagoe in careu, insa Rusu trimite pe langa bara. Tabela de marcaj se schimba in minutul 30, tot in dreptul brailenilor, dupa o faza in care Rusu marcheaza cu capul, 3-0 minutul 30.

Trei minute mai tarziu, tot brailenii sunt cei care inscriu, Voicu sutand senzational, direct in plasa, de la peste 30 de metri, 4-0 minutul 33. Minutul 45 avea sa aduca un nou gol pentru braileni. Centrarea lui Neagoe ajunge in careu si Baltoi inscrie cu un voleu imparabil, in ciuda opozitiei unui fundas advers, 5-0 in minutul 45 si gazdele intra un mare avantaj la vestire.

Si in cea de-a doua parte a meciului, tot brailenii au fost cei care au punctat. In minutul 61, Ciocalteu centreaza, Ispas rateaza interceptia si Campeanu inscrie in poarta goala, pentru 6-0. Doar 4 minute mai tarziu, brailenii inchideau tabela, marcand si ultimul gol al meicului, Rusu reusind sa faca dubla, 7-0 minutul 65.

Dupa aceasta victorie, CF Braila urca pe podium, cu un total de 32 de punct, la egalitate cu Delta Tulcea si CS Otopeni.