Published On: sâm, Apr 27th, 2013
Fără categorie | By admin

CF Braila a remizat in derby-ul cu Delta Tulcea

* CF Braila – Delta Tulcea 1-1 (0-1)

In fata a peste 1000 de suporteri, CF Braila a vrut sa-si ia revansa in fata celor de la Delta Tulcea, insa elevii lui Alin Panzaru nu au reusit decat un egal.

Scorul a fost deschis in minutul 24, cand  Bosoi l-a tinut discret, in careu, pe Caju si arbitru a dictat penalty, acelasi Caju marcand pentru scorul de 0-1.

Brailenii au reusit sa egaleze abia in minutul 66, atunci cand Ciocalteu trage de la 7-8 metri direct in plasa, portarul fiind surprins de sutul acestuia, 1-1.

In minutul 82 tabela putea sa se modifice, in favoarea tulcenilor, Florea a scapat spre poarta brailenilor si a marcat, dar tusierul Dimancea arata ofsaid si golul este anulat.

Meciul s-a inchieat cu scorul de 1-1, si CF Braila a ratat sansa de a urca din nou pe podium.

Braila: Bunduc – Bosoi (cpt.), Ignat, Ivan, Sanmartean – Frunza, Ochia, Puscasu, Punga – Rusu, Ciocalteu

Rezerve: Leu – Necoara, Balasa, Voicu, Cazan, Baltoi, Campeanu

Antrenor: Alin Panzaru

Delta: Olteanu – V. Cretu, Miselaricu, Marincau, Mansur – Neagu, N. Cretu, Ionescu, Caju (cpt.) – Sin, Florea

Rezerve: Stoicescu – Postelnicu, Iacob, Scarlat, Nanu, Dragu, Ursu

Antrenor: Erik Lincar