Published On: mie, Apr 3rd, 2013

Barcan si Ciurea conduc meciul dintre HC Dunarea si CSM Bucuresti

* Partida dintre HC Dunarea Braila si CSM Bucuresti se disputa joi, 4 aprilie, la Sala Polivalenta “Danubius” cu incepere de la orele 18.00 *

Dupa o pauza de aproape patru saptamani, Liga Nationala de Handbal Feminin s-a reluat sambata, 30 martie, cu partida Oltchim Rm. Valcea si CSM Ploiesti 34-27 (19-10) urmata marti, 2 aprilie, de partida dintre HC Zalau si HCM Roman, meci care s-a incheiat cu victoria echipei din Salaj, scor final 25-17. Aceste meciuri s-au jucat devansat deoarece in weekend Oltchim va disputa meciul din semifinalele Ligii Campionilor, cu echipa Gyor, iar HC Zalau va disputa partida cu Metz Handball, meci care conteaza pentru mansa tur din semifinala Cupei EHF.

In cadrul etapei cu numarul XVIII, din returul Ligii Nationale de Handbal Feminin, se vor disputa partidele dintre Corona Brasov si HC Danubius Galati, HC Dunarea Braila si CSM Bucuresti iar ultima partida a etapei are loc la Cluj, unde vicecampioana “U” Jolidon Cluj va intalni SCM Craiova.

Partida dintre HC Dunarea Braila si CSM Bucuresti are loc joi, 4 aprilie, la sala Polivalenta “Danubius” de la orele 18.00. In tur, HC Dunarea Braila a pierdut pe terenul bucurestencelor, 27-22, cu toate ca la pauza tabela arata 12-12. Ca si in partida din tur, meciul va fi arbitrat de acelasi cuplu, Barcan/Ciurea din Dolj.