Published On: vin, Mar 22nd, 2013

Peste 1000 de tineri braileni s-au aliniat la startul competitiei Cupa Brailei

Share This
Tags

* Ca la fiecare editie, Cupa Brailei pune fata in fata elevii din liceele brailene la fotbal, baschet, handbal fete si baieti si volei fete si baieti *

Consiliul Judetean Braila impreuna cu Primaria Municipiului Braila organizeaza si in acest an, competitia Cupa Brailei. La acest concurs participa peste 1000 de elevi, atat din Municipiu cat si din Judet si 72 de profesori.

Competitia a debutat astazi cu sportul rege, unde participa 24 de echipe. Prima etapa se desfasoara pe terenul Orion iar celelalte pe terenul Luceafarul, dar si in Ianca si Insuratei.

La handbal fete, s-au angrenat la aceasta competitie 13 echipe iar meciurile se vor desfasura in sala de sport a Colegiului Tehnic Edmon Nicolae si cea a Scolii Gimnaziale Mihai Sadoveanu. La handbal baieti, cele 10 echipe care s-au aliniat la start vor disputa meciurile in sala de sport a Scolii Gimnaziale Mihai Eminescu. La voilei fete se vor duela 10 echipe, in timp ce la volei baieti doar 7, meciurile urmand sa se desfasoare in sala de sport a Scolii Gimnaziale Alexandru Ioan Cuza. La baschet, cele 4 echipe care s-au aliniat la startul competitiei, vor disputa meciurile in sala Colegiului Gh. M. Murgoci.

Pentru acesta competitie, autoritatile locale aloca un buget de 62.000 de lei. Consiliul Judetean Braila si Primaria Municipiului vor premia cei mai buni sportivi ai competitiei, cei mai buni profesori coordonatori dar si cele mai bune echipe.

PROGRAM “CUPA BRAILEI”

FOTBAL URBAN

GRUPA I                 GRUPA II                GRUPA III                  GRUPA IV

1.Fanus Neagu       1. G. Cosbuc            1. Chiscani                     1. Maxineni

2.Gemenele             2. N. Chercea          2. M. Sadoveanu         2. I. Creanga

3.M. Dragomir          3. Silistea                 3. A. Saligny               3. T. Vladimirescu

4.Romanu                4. A. Aslan                4. Sf. Andrei               4. I.L. Caragiale

GRUPA V                     GRUPA VI

1. M. Kogalniceanu        1. M. Viteazul

2. Ed. Nicolau                 2. D. Cantemir

3. Gropeni                       3. M. Eminescu

4. Tichilesti                     4. R. Tudoran

FOTBAL

BRAILA – TEREN LUCEAFARUL

Prima Etapa se desfasoara pe Terenul Orion

GRUPA I

ETAPA I – 22.03. ETAPA II 04.04

16,00 F. Neagu – Romanu                              16,00 Romanu – M. Dragomir

16,00 Gemenele – M. Dragomir                       16,00 F. Neagu – Gemenele

ETAPA  III  26.04

16,00 – Gemenele – Romanu

16,00 – M. Dragomir – F. Neagu

GRUPA II

ETAPA I –22.03 ETAPA II 04.04

14,40 G. Cosbuc  – A. Aslan                                     17,30 A. Aslan  – Silistea

15,15  N. Chercea  – Silistea                                      17,30 G. Cosbuc – N. Chercea

ETAPA  III  26.04

17,30  N. Chercea  – A. Aslan

17,30  Silistea – G. Cosbuc

GRUPA III

ETAPA I –22.03 ETAPA II 04.04

14,00 Chiscani   –  Sf. Andrei                                   16,45  A. Saligny- Sf. Andrei

13,30 M. Sadoveanu – A. Saligny                             16,45  M. Sadoveanu –Chiscani

ETAPA  III  26.04

16,45  M. Sadoveanu – Sf. Andrei

16,45  A. Saligny  – Chiscani

GRUPA IV

ETAPA I –29.03 ETAPA II 19.04

16,00 Maxineni   –  I.L. Caragiale                          16,00  I.L. Caragiale – T. Vladimirescu

16,00 I. Creanga –  T. Vladimirescu                     16,00  Maxineni – I. Creanga

ETAPA  III  10.05

16,00  I. Creanga  – I.L. Caragiale

16,00  T. Vladimirescu   – Maxineni

GRUPA V

ETAPA I –29.03 ETAPA II 19.04

16,45 M. Kogalniceanu – Tichilesti               16,45  Tichilesti  – Gropeni

16,45 Ed. Nicolau  –  Gropeni                         16,45  M. Kogalniceanu – Ed. Nicolau

ETAPA  III  10.05

16,45  Ed. Nicolau – Tichilesti

16,45  Gropeni – M. Kogalniceanu

GRUPA VI

ETAPA I –29.03 ETAPA II 19.04

17,30 M. Viteazul  -  R. Tudoran                       17,30  R. Tudoran – M. Eminescu

17,30 D. Cantemir   –  M. Eminescu                 17,30   M. Viteazul – D. Cantemir

ETAPA  III  10.05

17,30 D. Cantemir – R. Tudoran

17,30  M. Eminescu – M. Viteazul

17.05. 2013 - Sferturi de finala – tragere la sorti;

- Castigatoarele celor 6 grupe la urban plus castigatoarele de la Ianca si Insuratei;

- de la orele 15,00 si 15,45.

24.05.2013- semifinale;

- sistem incrucisat cu castigatoarele din sferturile de finala;

- ora 16,00

31.05.2013- finala mica si finala mare

- ora 16,00

FOTBAL – IANCA

1. Galbenu

2. Jirlau

3. Visani

4. Racovita

5. M. Voda

ETAPA I – 30.03 ETAPA II 06.04

9,00 Galbenu – Racovita                                       9,00 M. Voda – Visani

9,40 Jirlau   – Visani                                                 9,40 Racovita  – Jirlau

M. Voda –sta                                                              Galbenu –sta

ETAPA III – 20.04 ETAPA IV -27.04

9,00 Galbenu  – M. Voda                                          9,00 M. Voda –Racovita

9,40 Visani  –   Racovita                                           9,40 Galbenu   – Jirlau

Jirlau – sta                                                                     Visani – sta

ETAPA V – 12.05

9,00 Jirlau  – M. Voda

9,40 Visani  – Galbenu

Racovita – sta

* SE CALIFICA IN SFERTURI DE FINALA ECHIPA CLASATA PE PRIMUL LOC

17.05. 2013 - Sferturi de finala – tragere la sorti;

- Castigatoarele celor 6 grupe la urban plus castigatoarele de la Ianca si Insuratei;

- de la orele 15,00 si 15,45.

24.05.2013- semifinale;

- sistem incrucisat cu castigatoarele din sferturile de finala;

- ora 16,00

31.05.2013- finala mica si finala mare

- ora 16,00

INSURATEI

GRUPA I                                                                         GRUPA II

1.Dudesti                                                                          1. Baraganul

2.Liceul Tehnologic Insuratei                                       2. Zavoia

3.Sc. Insuratei                                                                 3. Victoria

4.Rosiori                                                                           4. Lanurile

5. Viziru

GRUPA I

ETAPA I- 06.04                                                           ETAPA II -20.04

9,00 Dudesti – Rosiori                                              9,00 Rosiori – Sc. Insuratei

9,40 Lic. Insuratei –Sc. Insuratei                         9,40 Dudesti – Lic. Insuratei

ETAPA III – 27.04

9,00 Lic. Insuratei – Rosiori

9,40 Sc. Insuratei – Dudesti

GRUPA II

ETAPA I- 06.04                                                       ETAPA II -20.04

10,15  Zavoia   – Viziru                                           10,15 Viziru –Victoria

10,50  Victoria  – Lanurile                                       10,50 Baraganul – Zavoia

ETAPA III – 21.04                                                   ETAPA IV -27.04

09,00  Victoria    – Baraganul                                  10,15 Baraganul  – Lanurile

09,40   Lanurile  -  Viziru                                        10,50 Zavoia  – Victoria

ETAPA V – 28.04

09,00  Lanurile – Zavoia

09,40  Viziru – Baraganul

* CASTIGATOARELE CELOR DOUA GRUPE VOR DISPUTA UN JOC DE CALIFICARE IN SFERTURILE DE FINALA

17.05. 2013 - Sferturi de finala – tragere la sorti;

- Castigatoarele celor 6 grupe la urban plus castigatoarele de la Ianca si Insuratei;

- de la orele 15,00 si 15,45.

24.05.2013- semifinale;

- sistem incrucisat cu castigatoarele din sferturile de finala;

- ora 16,00

31.05.2013- finala mica si finala mare

- ora 16,00

HANDBAL FETE

Locatie: Sala de sport a  Colegiului Tehnic “Edmond Nicolau”

Profesor responsabil : Babes Marian

GRUPA I

1.Cazasu

2.Chiscani

3.Sf. Andrei

4.F. Neagu

5.Silistea

6.M. Eminescu

GRUPA I

ETAPA I  21.04.                                                             ETAPA II 28.04

9,00 Cazasu – M. Eminescu                                            9,00 M. Eminescu- F. Neagu

10,00 Chiscani – Silistea                                                 10,00 Silistea – Sf. Andrei

11,00 Sf. Andrei – F. Neagu                                            11,00 Cazasu –Chiscani

ETAPA III 12.05                                                                ETAPA IV 19.05

9,00 Chiscani – M. Eminescu                                         9,00 M. Eminescu – Silistea

10,00 Sf. Andrei – Cazasu                                              10,00 Cazasu – F. Neagu

11,00 F. Neagu – Silistea                                                11,00 Chiscani – Sf. Andrei

ETAPA V 26.05

9,00 Sf. Andrei – M. Eminescu

10,00 Cazasu – Silistea

11,00 F. Neagu – Chiscani

HANDBAL FETE

Locatie: Sala de sport a Scolii Gimnaziale “ M. Sadoveanu”

Profesor responsabil : Vasii Nicolae

GRUPA II

  1. Tichilesti
  2. A. Vlaicu
  3. Colegiul National “Gh. M. Murgoci”
  4. Colegiul National “N. Balcescu”
  5. Bertestii de Jos
  6. M. Voda
  7. M. Sadoveanu

GRUPA II

ETAPA I  24.03                                                                 ETAPA II -31.03

Tichilesti- sta                                                                       Bertesti- sta

9,00 A. Vlaicu- M. Sadoveanu                                 9,00 M. Voda – N. Balcescu

10,00 Gh. M. Murgoci – M. Voda                              10,00 M. Sadoveanu – Gh. M. Murgoci

11,00 N. Balcescu- Bertesti                                       11,00 Tichilesti – A. Vlaicu

ETAPA III  21.04                                                                ETAPA IV -28.04

A. Vlaicu- sta                                                                       M. Voda – sta

9,00 Gh.M.Murgoci – Tichilesti                                9,00 M. Sadoveanu  – Bertesti

10,00  N. Balcescu  – M.Sadoveanu                            10,00 Tichilesti  – N. Balcescu

11,00  Bertesti – M. Voda                                            11,00 A. Vlaicu – Gh. M. Murgoci

ETAPA V  12.05                                                                ETAPA VI -19.05

Gh. M. Murgoci – sta                                                   M. Sadoveanu  – sta

9,00  N. Balcescu  – A. Vlaicu                                9,00 Tichilesti  – M. Voda

10,00  Bertesti   - Tichilesti                                     10,00 A. Vlaicu   – Bertesti

11,00  M. Voda  – M. Sadoveanu                            11,00 Gh. M. Murgoci- N. Balcescu

ETAPA VII 26.05

N. Balcescu – sta

9,00 Bertesti- Gh. M. Murgoci

10,00 M. Voda – A. Vlaicu

11,00 M. Sadoveanu – Tichilesti

HANDBAL BAIETI

Locatie: Sala de sport a Scolii Gimnaziale “ M. EMINESCU ”

Profesor responsabil : Prodan Petrica

GRUPA I                                      GRUPA II

  1. F. Neagu                                        1. N. Balcescu
  2. Chiscani                                         2. Gh. M. Murgoci
  3. M. Eminescu                                  3. Al. S. Puskin
  4. Tichilesti                                        4. R. Tudoran
  5. Sutesti                                            5. A. Vlaicu

GRUPA I

ETAPA I  31.03                                                                 ETAPA II -21.04

F. Neagu – sta                                                                       Tichilesti – sta

9,00 Chiscani – Sutesti                                            9,00 Sutesti  – M. Eminescu

10,00 M. Eminescu – Tichilesti                              10,00 F. Neagu  – Chiscani

ETAPA III  28.04                                                                ETAPA IV -12.05

Chiscani  – sta                                                                       Sutesti  – sta

9,00 F. Neagu  – M. Eminescu                                  9,00 F. Neagu  – Tichilesti

10,00 Tichilesti  – Sutesti                                          10,00 Chiscani  – M. Eminescu

ETAPA V  19 .05

M. Eminescu – sta

9,00 Tichilesti – Chiscani

10,00 Sutesti  – F. Neagu

GRUPA II

ETAPA I  31.03                                                                 ETAPA II -21.04

N. Balcescu  – sta                                                            R. Tudoran – sta

11,00 Gh. M. Murgoci – A. Vlaicu                              11,00 Al. S. Puskin   – A. Vlaicu

12,00  Al. S. Puskin  – R. Tudoran                              12,00 N. Balcescu  – Gh. M. Murgoci

ETAPA III  28.04                                                                ETAPA IV -12.05

Gh. M. Murgoci  – sta                                                            A. Vlaicu  – sta

11,00 Al. S. Puskin – N. Balcescu                              11,00 N. Balcescu   – R. Tudoran

12,00 R. Tudoran   – A. Vlaicu                                   12,00 Gh. M. Murgoci – Al. S. Puskin

ETAPA V  19 .05

Al. S. Puskin  – sta

11,00 R. Tudoran  – Gh. M. Murgoci

12,00 A. Vlaicu   – N. Balcescu

VOLEI FETE

Locatie: Sala de sport a Scolii Gimnaziale “Al. I. Cuza”

Profesor responsabil: Toma Mihaela

GRUPA I                                                                         GRUPA II

  1. Lic. Pedagogic “D. P. Perpessicius”                          1. M. Sadoveanu
  2. M. Dragomir                                                              2. R. Tudoran
  3. I.L.Caragiale                                                              3. D. Cantemir
  4. S. Tudor                                                                     4. Tufesti
  5. Vadeni                                                                        5. M. Viteazul

GRUPA I

ETAPA I -23.03                                                                    Etapa II – 30.03

Pedagogic- sta                                                                           S. Tudor –sta

11,00 M. Dragomir –Vadeni                                            11,00 Vadeni –I.L. Caragiale

11,30 I.L. Caragiale –S. Tudor                                         11,30 Pedagogic- M. Dragomir

ETAPA III 21.04                                                                    ETAPA IV 20.04

M. Dragomir –sta                                                                     Vadeni –sta

11,00 I.L. Caragiale- Pedagogic                                       11,00 Pedagogic- S. Tudor

11,30 S. Tudor –Vadeni                                                    11,30 M. Dragomir- I.L. Caragiale

ETAPA V- 27.04

I.L. Caragiale- sta

11,00 S. Tudor – M. Dragomir

11,30 Vadeni – Pedagogic

GRUPA II

ETAPA I -23.03                                                                    Etapa II – 30.03

M. Sadoveanu – sta                                                                           Tufesti  –sta

12,00 R. Tudoran – M. Viteazul                                  12,00 M. Viteazul  – D. Cantemir

12,30 D. Cantemir – Tufesti                                        12,30 M. Sadoveanu – R. Tudoran

ETAPA III 21.04                                                                    ETAPA IV 20.04

R. Tudoran  –sta                                                                    M. Viteazul –sta

12,00 D. Cantemir – M. Sadoveanu                             12,00 M. Sadoveanu – Tufesti

12,30 Tufesti  –M. Viteazul                                          12,30 R. Tudoran – D. Cantemir

ETAPA V- 27.04

D. Cantemir – sta

12,00 Tufesti  – R. Tudoran

12,30 M. Viteazul  – M. Sadoveanu

VOLEI BAIETI

Locatie: Sala de sport a Scolii Gimnaziale “Al. I. Cuza”

Profesor responsabil: Iliescu  Mihaela

  1. Lic. P. CERNA
  2. Sc. M. DRAGOMIR
  3. Sc. M. VITEAZUL
  4. Sc. SALCIA TUDOR
  5. Sc. D. CANTEMIR
  6. Sc. Al. I. CUZA
  7. Sc. E. TEODOROIU

ETAPA I -23.03                                                       ETAPA II 30.03.

P. Cerna –sta                                                                    D. Cantemir- sta

9,00 M. Dragomir –E. Teodoroiu                                   13,00 Al. I. Cuza – Salcia T.

9,30 M. Viteazul – Al. I. Cuza                                         13,30 E. Teodoroiu – M. Viteazul

10,00 S. Tudor – D. Cantemir                                          14,00 P.Cerna-M. Dragomir

ETAPA III– 21.04                                                    ETAPA IV – 20.04

M. Dragomir- sta                                                          Al. I. Cuza –sta

9,00 M. Viteazul –P. Cerna                                           9,00 E. Teodoroiu – D. Cantemir

9,30 S. Tudor – E. Teodoroiu                                        9,30 P. Cerna – S. Tudor

10,00 D. Cantemir –Al. I. Cuza                                      10,00 M.  Dragomir – M. Viteazul

ETAPA V – 27.04                                                      ETAPA VI – 11.05

M. Viteazul – sta                                                            E. Teodoroiu – sta

9,00 S. Tudor – M. Dragomir                                       9,00 P. Cerna – Al. I. Cuza

9,30 D. Cantemir – P. Cerna                                         9,30 M. Dragomir- D. Cantemir

10,00 Al. I. Cuza – E. Teodoroiu                                 10,00 M. Viteazul – S. Tudor

ETAPA VII 18.05

S. Tudor –sta

9,00 D. Cantemir – M. Viteazul

9,30 Al. I. Cuza – M. Dragomir

10,00 E. Teodoroiu- P. Cerna

BASCHET

LOCATIE : Sala de sport a  Colegiul National “Gh. M. Murgoci”

Responsabil: profesor Cimpoae Florentin

  1. Liceul N. IORGA
  2. Colegiul National “N.Balcescu”
  3. Colegiul National “Gh. M. Murgoci”
  4. Sc. M. VODA

ETAPA I – 10.05.2013 ETAPA II – 17.05. 2013

17,00 N. Iorga – M. Voda                             17,00 M. Voda – Gh. M. Murgoci

16,00 N. Balcescu – Gh. M. Murgoci            16,00 N. Iorga -  N. Balcescu

ETAPA III -24.05. 2013

17,00 N. Balcescu – M. Voda

16,00 Gh. M. Murgoci – N. Iorga

Comentarii

comentariu

banner-INF

About the Author

-