Published On: joi, Feb 21st, 2013

Prima victorie pentru CF Braila in Chisinau

* CF Braila – FC Milsami Ursidos 2-0 (1-0) *

In primele doua amicale echipa pregatita de Alin Panzaru a inregistrat contra Zimbrului Chisinau acelasi scor ca si in fata celor de la Olimpia Balti, adica tot un 0-0. Ieri, pe Complexul Sportiv Zimbru din Chisinau, CF Braila a obtinut prima victorie din seria de amicale disputate in tara vecina. Robert Neagoe a deschis scorul in minutul 38, iar la doar 8 minute dupa pauza, Bogdan Rusu inchide tabela de marcaj, inscriind si el.

Sambata 23 februarie, brailenii se vor deplasa la Tiraspol, unde vor juca ultimul meci din acest stagiu de pregatire, cu echipa de pe locul 3 in Divizia Nationala din Moldova, FC Tiraspol, iar apoi vor reveni in tara. Pe data de 2 martie, CF Braila va intalni, la Braila, pe Dunarea Galati.