Published On: joi, Dec 6th, 2012

Primarii din Colegiul 4 au incredere in deputatul Mihai Tudose

Share This
Tags

* Ei nu uita ca singurul parlamentar care i-a ajutat este Mihai Tudose *

Un simpatizant al deputatului de Braila este primarul din orasul Ianca, George Fanel Chirita. Acesta, inca o data reales in functia de edil, a precizat ca Mihai Tudose a avut si are o continua implicare in dezvoltarea orasului. “Sunt foarte multe de spus despre Mihai Tudose si despre activitatea sa desfasurata pe toata perioada mandatului, in orasul Ianca, precum si-n restul localitatilor care fac parte din Colegiul nr. 4. Datorita lui, Administratia Financiara a ramas la Ianca. Tot lui iI datoram si faptul ca avem SMURD. Mereu a acordat sprijin, de cate ori i-am solicitat acest lucru, un aspect fiind interventia sa la Ministerul Culturii in legatura cu unele probleme cu care se confruntau parohiile din Perisoru si Ianca. A fost de fiecare data prezent la evenimentele ce au avut loc in Ianca, discutand mereu cu cetatenii urbei, intrebandu-I cu ce probleme se confrunta pentru a vedea daca reuseste sa intreprinda demersuri pentru a le solutiona. Pentru aceste considerente, eu pot spune ca Mihai Tudose este un cetatean al orasului Ianca”, a spus George Fanel Chirita.

Edilul de la Mircea Voda, Alexandru Mosescu, a avut si el cuvinte de lauda la adresa deputatului PSD: “Mihai Tudose a fost mereu aproape de noi. De fiecare data cand am avut nevoie de informatii a fost langa noi si ne-a indrumat. Ne-a sprijinit mereu din punct de vedere logistic, el este o persoana apropiata de oamenii de rand. Eu cred ca deputatul Mihai Tudose si-a facut mereu datoria si am vrea din tot sufletul sa fie deputat pe Colegiul 4, in continuare”.

Primarul din comuna Gemenele, Petrica Calu, este foarte multumit de sprijinul acordat de deputatul Mihai Tudose. “Deputatul Mihai Tudose este omul care atrage pentru comuna Gemenele multi investitori. Unul dintre acestia este marele grup de furnizare a gazului metan, GDF Suez Romania, care in acest moment se afla in linie dreapta in realizarea primului parc eolian din judetul nostru. Mihai Tudose acorda sprijin financiar si tehnic pentru sala de sport a scolii din Gemenele, astfel incat elevii noastrii isi pot desfasura in conditii bune orele de educatie fizica. De fiecare data este prezent la toate manifestarile cultural-artistice care se desfasoara pe raza comunei noastre. Printre acestea, doresc sa mentionez sarbatorile de iarna, in special cele dedicate Bobotezei. Nu trebuie uitat nici faptul ca, ori de cate ori are posibilitatea, acorda sponsorizari la toate evenimentele artistice”, a declarat primarul Petrica Calu.

Primarul din comuna Racovita, Ion Margarit, a mentionat: “Deputatul Mihai Tudose ne-a sprijinit foarte mult si cu placere il vom vota din nou. Ne-a sprijinit din punct de vedere financiar si a contribuit la dotarea Caminului Cultural Racovita. A luat parte la toate intalnirile pe care le-am organizat cu cetatenii, s-a implicat in problemele lor si a avut de fiecare data si o rezolvare pentru ele. Ne dorim foarte mult sa mai fie votat pentru inca un mandat de deputat in Colegiul 4”.

Gheorghe Chivereanu, primarul de la Scortaru Nou, a spus ca despre deputatul Tudose nu poate avea decat cuvinte de lauda. “Lui Mihai Tudose ii suntem recunoscatori pentru ca ne-a adus finantare in domeniul cultura si culte, iar aici este inclusa Biserica din Scortaru Nou. Mihai Tudose a contribuit la finantarea proiectului de alimentare cu apa si la baza sportiva a comunei. Eu consider ca este o persoana responsabila si vreau sa fie in continuare deputatul care raspunde de comuna Scortaru Nou”, a declarat Gheorghe Chivereanu.

Petre Cazacu, primarul comunei Surdila Gaiseanca sustine ca deputatul Mihai Tudose a adus o contributie semnificativa in dezvoltarea comunei Surdila Gaiseanca. “Mihai Tudose a sustinut comuna noastra. Eu sunt de parere ca deputatul Mihai Tudose isi face treaba foarte bine. Ne-a sustinut in toate proiectele pe care le-am avut si s-a implicat mereu. A facut donatii catre biserica din comuna si ne-a ajutat cu mobilierul pentru Consiliul Local. A dotat laboratorul de informatica al scolii din Surdila Gaiseanca. De asemenea, si in ceea ce priveste parcul eolian din comuna noastra ne-a fost fost de mare ajutor. O sa il votam cu mare drag pentru un nou mandat”, a precizat Petre Cazacu.

Comentarii

comentariu

About the Author

-