Published On: Soare, Noi 18th, 2012

Marian Dragomir, deputatul vostru in Colegiul 3, “Mandatele trec, oamenii raman”

Share This
Tags

* Tineretea, experienta si profesionalismul sunt atuurile care il claseaza drept favorit pe Marian Dragomir *

Marian Dragomir are 37 ani este casatorit si tata a doi copii. Absolvent a doua facultati de profil economic si de drept, Dragomir are o activitate politica pentru care si-a dedicat mult timp si suflet. Candidatul din partea USL pe Colegiul 3 a debutat in politica acum unsprezece ani in functia de consultant parlamentar. A fost Consilier Judetean  in perioada 2003-2004 si apoi pana in 2008 membru in Comisia de administratie publica locala, juridica, relatii publice si internationale. Din 2008-2012 a fost Consilier Municipal si a avut mai multe functii de membru in diverse consilii de administratie precum si de reprezentant in Adunarea Generala a Actionarilor. Dragomir este membru al partidului social democrat si a ocupat mai multe functii in cadrul filialei braIlene: Vicepresedinte la Organizatia Municipala din 2010 pana in prezent, Presedinte la Organizatia Judeteana de Tineret din 2005 pana in 2010, Vicepresedinte la Organizatia Judeteana din 2005 pana in 2009 si Secretar Executiv la TSD in perioada 2006 – 2010.

Marian Dragomir are ca experienta politica alegerile parlamentare din 2008, cand a candidat pe Colegiul 2, Senat Braila si unde a obtinut un procentaj de 48.47% pentru PSD, 50.23% pentru Municipiul  Braila si 46.78% in orasul Insuratei si in 21 de commune. La acele alegeri, Marian Dragomir i-a avut adversari pe Mitroi Nicolae – Presedinte Organizatia Judeteana PD-L Braila si fost prefect al judetului Braila care a obtinut un procent de 22 % si pe Cibu Constantin Presedinte Organizatia Judeteana PNL  Braila si  fost primar Municipiul Braila, Senator prin redistribuire cu un procent la urne de18 %. Dragomir a candidat si la alegerile europarlamentare din anul 2009 unde a ocupat pozitia 14 pe lista nationala a PSD cu un procent national de 31% si cu 40.93% pe plan local.

Brailenii ii sunt recunoscatori deoarece Dragomir este cel care a stopat comertul legal de etnobotanice in Braila. Pe vremea cand era consilier, acesta s-a luptat pentru alungarea “magazinelor de vise” si a reusit astfel sa scoata etnobotanicele din orasul nostru.

“Apartin unei generatii noi, cu o mentalitate noua, si am ca prioritate proiecte moderne. Pentru mine varsta reprezinta faptul ca tineretea si energia pot conduce catre o activitate intensa iar experienta in administratia locala, in conducerea institutiilor publice imbinata cu cea din mediul privat o garantie. Candidez cu dorinta de a incepe o cariera de succes in Parlament. In urmatorii 4 ani voi sustine si promova proiecte de lege pentru toate categoriilor sociale si voi sprijini proiectele de dezvoltare a infrastructurii initiate de administratia locala din Braila. Doar asa voi reusi ca peste alti 4 ani sa vin in fata dumneavoastra pentru un nou mandat”, a declarat Marian Dragomir, candidatul USL in Colegiul 3, la Camera Deputatilor.

* Candidatul USL se bucura de sprijinul electoratului

Prima saptamana a campaniei electorale s-a dovedit a fi un adevarat succes pentru Marian Dragomir. Tanarul candidat s-a deplasat in mai multe cartiere si zone ale colegiului si a stat de vorba cu oamenii, incercand astfel sa gaseasca imperuna solutii pentru problemele cu care acestia se confrunta.

“In prima saptamana din campanie am fost printre oameni, in cartierele Hipodrom, Obor, Lacu Dulce, Chercea, Brailita si Vidin. Oamenii au fost foarte primitori, ne-au incurajat sa luptam in continuare. Cand le-am oferit flori si materiale electorale ne-au intrebat din partea carei aliante suntem. Le-am zis ca suntem candidati USL si ne-au primit foarte bine, ne-au incurajat. Din discutiile pe care le-am avut, am constat ca oamenii s-au saturat de fostul Guvern Boc, s-au saturat de PDL si de scandalurile la care acestia au fost protagonisti. Ne-au rugat sa le redam demnitatea care le-a fost furata si calcata in picioare de fosta guvernare”, a declarat candidatul USL in Colegiul 3, la Camera Deputatilor.

Pe parcursul intalnirilor cu electoratul, Marian Dragomir a fost insotit de candidatul USL in Colegiul 2 la Senat, liberalul Catalin Boboc.

“Vom continua si in urmatoarele saptamani sa mergem in colegiu si sa stam de vorba cu oamenii, deoarece ei sunt principala noastra preocupare. Pentru ei luptam si pentru orasul nostru!”, a mai adaugat Dragomir.

In 2005, Marian Dragomir a fost premiat din partea Consiliului Judetean cu una din cele mai interesante diplome, intitulata “Mandatele trec, oamenii raman”.

Comentarii

comentariu

About the Author

-