Published On: joi, Oct 11th, 2012

Dia de la Hispanidad sarbatorita la Braila

Share This
Tags

* Vineri, la Centrul Cultural se serbeaza Ziua Hispanitatii *

Brailenii iubitori ai culturii spaniole, vor avea vineri prilejul sa se bucure si sa se incante de un spectacol extraordinar, chiar in orasul nostru.

Muzeul Brailei impreuna cu admiratorii culturii spaniole din orasul nostru organizeaza vineri, pe 12 octombrie 2012, la ora 17.00, la Centrul Cultural Nicapetre din strada Belvedere numarul 1, o intalnire dedicata celebrarii Zilei Hispanitatii, “Dia de la Hispanidad”.

Cosmin Cernat va sustine un recital la chitara clasica cu acorduri in ritmuri spaniole. Programul serii de vineri va cuprinde si “Andaluzia prin obiectiv”, o expozitie de fotografie realizata de Raluca Polea, dar si o prezentare a “Spaniei Transatlantica”, vazuta si comentata de Raluca Pascu.

“Frumusetile Spaniei” vor fi prezentate de Ioan Malis, managerul firmei de turism “Il Vulture Exim”.

Pentru incheierea spectacolului, Madalina Nedelcu, Cristan Caran si Cristina Motolea, elevi ai profesorului Marius Serban vor sustine un mini-concert de chitara.

Comentarii

comentariu

About the Author

-