Published On: Soare, Sep 16th, 2012

LIVETEXT: Handbal. CSM Ploiesti – HC Dunarea Braila

UPDATE: CSM Ploiesti -HC Dunarea Braila 27-28

24-27 minutul 53

Apararea brailencelor se pare ca merge foarte bine in cea de-a doua repriza, 21-26 minutul 50

HC Dunarea isi revine, inscrie Adespii, 20-24 minutul 47

Baban cere time out si brailencele isi revin, 20-23 minutul 46

Partida echilibrata 20-20 minutul 43

Echipele merg cap la cap 18-18 minutul 39

Inceputul celei de-a doua reprize a fost unul echilibrat, 15-15 minurul 33.

Gazdele intra la vestiare cu un avantaj de un gol, 14-13 la pauza

Ploiestencele se distanteaza la doua goluri cu un minut inainte de pauza, 14-12, minutul 29.

Gazdele preiau conducerea, 12-11 minutul 27

Echipa din Ploiesti se tine tare si profita de greselele brailencelor, egaland in minutul 22, 9-9

Brailencele au avut sansa sa se distantele la mai multe goluri insa au ratat in foarte multe faze, dar raman la conducere 7-9 minutul 20.

HC Dunarea preia conducerea 6-7 minutul 18

Meciul se echilibreaza 5-5 minutul 13.

Contraatacurile brailencelor dau roade si preiau conducerea 3-4 in minutul 10

Brailencele rateaza un atac si astfel scorul se duce la 2-1 in minutul 6 pentru Ploiesti.

Horjea inscrie primul gol pentru Braila din 7m, 1-0 minutul 3.

Infobraila va transmite in exclusivitate pe pagina sa de internet detalii in direct de la jocul de handbal dintre CSM Ploiesti si HC Dunarea Braila. Meciul se disputa la Plopeni, cu incepere de la orele 11.00. Meciul va fi arbitrat de constantenii Georgescu – Moldoveanu, iar observator va fi Horatiu Belu.