Published On: sâm, Aug 11th, 2012

HC Dunarea pierde la limita in fata campioanei din Slovacia

* Dunarea Braila pierde primul meci de la Turneul Memorial “Tiberiu Rus”, in fata campioanei din Slovacia, Iuventa Michalovce * 32-31 (18-16)

Cu un inceput de meci bun, fetele antrenate de Ioan Baban si Cristi Preda au tras in prima repriza si au reusit sa tina aproape de adversare, la pauza scorul fiind de 18-16. Si in cea de-a doua repriza HC Dunarea a tras si s-a apropiat la un gol de campioana Slovaciei, dar pierde primul meci de pregatire din cadrul turneului “Tiberiu Rus”, scorul dupa 60 de minute fiind de 32-31.

Principala marcatoare a clubului brailean, cu 10 reusite, a fost Alina Horjea, urmata de Andreea Adespii cu 6, Adina Brot 5, Ada Moldovan 3, Liliana Craciun 2, Yana Batkova 2, Rluca Irimia 2, Nicoleta Esanu 1.