Published On: mie, Apr 25th, 2012

Weekend cultural la Braila

Share This
Tags

In perioada 27 aprilie – 1 mai, Primaria Municipiului Braila si Consiliul Judetean Braila organizeaza in parteneriat cu Centrul de Creatie, Casa de Cultura a Municipiului si Scoala Populara de Arte “Vespasian Lungu” o serie de activitati. Astfel brailenii se vor putea bucura in ziua de 27 aprilie de spectacolul de Teatru “Portret la Minut”, cu Laura Cosoi, Dragos Mostenescu, Emil Mitrache, Monia Pricopi, Ovidiu Ianu, spectacol ce va avea loc in sala mare a Teatrului Maria Filotti.

In perioada 28 aprilie – 01 mai, in Gradina Publica din Braila are loc Festivalul Florilor, eveniment presarat cu multa muzica, dans si voie buna.

Astfel Festivalul Florilor de primavera se va desfasura dupa programul:

28 aprilie 2012

12.00-14.00 Muzica usoara si populara sustinuta de elevii Palatului Copiilor

16.00-18.00 Spectacol oferit de Casa de Cultura a Municipiului Braila

18.00-19.30 Stan Mihaita, Eftimie Maria veronica, Roxana Stefan, Doina Barduc, Lazioara Zamfir, Laura Stoian, George Petrenco,Niculina Mitria si Tudorel Sacalus

29 aprilie 2012

12.00-13.00 Concert de promenade oferit de orchestra “Iosif Ivanovici”

13.30-15.00 Muzica usoara si populara -  Scoala “Vespasian Lungu”

16.00-18.00 Program artistic oferit de Liceul de Arta “Hariclea Darclee”

18.00-19.30 Program artistic oferit de Scoala “Vespasian Lungu”

30 aprilie 2012

16.30-18.30 Program artistic oferit de copiii de la “Palatul Copiilor”

1 Mai 2012

12.00-14.00 Spectacol sustinut de solistii Casei de Cultura

16.00-17.00 Ansamblul artistic al Casei de Cultura Ianca

17.00-18.30 Concert de Promenada sustinut de orchestra “Iosiv Ivanovici”

18.30-20.00 Mioara Manoila, Maria Radu, Laura Elena Saga, Tudorita Voineag, Mihai Constandache, Gabriel si Tudorel Sacalus, Raluca Bobe, George Petrenco, Niculina Mitria

Totodata, 1 Mai Muncitoresc este marcat cu spectacole de muzica, dans si teatru in locatii precum Statiunea Lacu Sarat, Parcul Monument, Gradina Zoologica si Gradina Publica.

Statiunea Lacu Sarat

12.00-13.30 Program artistic oferit de formatia Gemenele

17.00-18.30 Program artistic oferit de Taraful din Sutesti

Parcul Monument

12.00-13.30 Program artistic sustinut de Formatia Insuratei

16.30-17.30 Fanfara Dunarea Albastra

17.30-19.00 Program artistic sustinut de Ansamblul Zestrea din Baragan

Gradina Zoolodica

10.00-11.30 Program artistic sustinut de juniorii de la Palatul Copiilor

11.30-13.00 Spectacol de Papusi

15.00-16.30 Program artistic sustinut de junioprii de la Stelutele Dunarene

16.30-18.00 Spectacol de Teatru de papusi

Gradina Publica

12.00-14.00 Spectacol sustinut de solistii Casei de Cultura

16.00-17.00 Ansamblul artistic al Casei de Cultura Ianca

17.00-18.30 Concert de Promenada sustinut de Orchestra de Suflatori “Iosif Ivanovici”

18.30-20.00 Mioara Manoila, Maria Radu, Laura Elena Soga, Tudorita Voineag, Mihai Constandache, Gabriel si Tudorel Sacalus, Raluca Bobe, George Petrenco, Niculina Mitria.

Comentarii

comentariu

banner-INF

About the Author

-