Published On: sâm, Apr 7th, 2012

CF Braila pierde din cauza arbitrilor

CF Braila – Sageata Navodari 1-3 (0-1)

Meciul de sambata, 7 aprilie, din etapa 20 dintre CF Braila si Sageata Navodari s-a incheiat cu scorul de 1-3, dupa ce arbitrul de la centru a decis meciul cu un penalty si o eliminare.

Sageata Navodari a fost cea care a inscris prima data in aceasta partida, in minutul 14, cand  Vezan s sutat in forta din lovitura libera de la 35 de metri, mingea fiind scăpata de goalkeeperul gazdelor, de pe linia porţii. Scorul la pauza a fost: 0-1.

In cea de-a doua repriza, ca in minutul 52, Chitu obtine penalty la o interventie a portarului Budur, care vede cartonasul rosu. Tot Chiţu transformă de la punctul cu var.

In minutul 65 a aparut si replica brailenilor, cand Vlaicu a redus din diferenta cu o lovitura de cap din 3 metri, dupa ce doi jucători de la Sageata si-au incurcat propriul portar. Oaspetii nu s-au lasat mai prejos si au mai bagat o data mingea in poarta brailenilor, Zaharia inscriind din interiorul careului, dupa o cursa de 60 de metri a lui Chiţu.

Dupa aceasta partida, CF Braila coboara pe locul 5, cu un total de 32 de puncte.

CF Braila: Budur – Bosoi (cpt.), Vlaicu, Ivan, Danita (Prodan min35) – Calin, Otvos, Puscasu, Moise – Palimaru, Campeanu (Bucuroiu min52)
Rezerve: Bucuroiu, Dumitru, Nicolita, I. Gabriel; Henry, Voicu; Prodan

Săgeata: Fl. Olteanu – Bolt, Gosa, Fl. Popa (cpt.), Toşca – V. Apostol, Vezan, Vastag, D. Zaharia – S. Chitu, Sicu
Rezerve: Ariton, Borza, Cretu, Nanu, Gheara, Samata, Cazan