Published On: Soare, Mar 25th, 2012

“Cupa Brailei” la fotbal

Share This
Tags

In acest weekend a avut loc debutul competitional la fotbal, pentru elevii braileni, sub denumirea “Cupa Brailei”.

Realizat cu sprijinul Consiliului Judetean Braila, aceasta competitie are ca scop indrumarea tinerilor braileni catre sportul national, fotbalul. Sambata la orele 16.00, terenul “Orion” de langa Liceul cu Program Sportiv, a gazduit primele partide din aceasta competitie. Totodata si elevii din mediul rural se vor bucura de aceasta competitie, terenul sintetic stadion “Vrabiorul” din Ianca fiind locul de intalnire pentru acestia.

Program competitional:

Braila Teren ORION:

Seria I

Etapa I – 24.03.2012

16.00 M. Dragomir – A. Saligny

17.00 F. Neagu – M. Eminescu

Etapa II 28.04.2012

16.00 A. Saligny – M. Eminescu

17.00 M. Dragomir – F. Neagu

Etapa III 12.05.2012

16.00 F. Neagu – A. Saligny

17.00 M. Eminescu – M. Dragomir

Seria II

Etapa I 31.03.2012

16.00 Vadeni – Gh. Naum

17.00 Gropeni – M. Basarab

Etapa II 05.05.2012

16.00 GH. Naum – M. Basarab

17.00 Vadeni – Gropeni

Etapa III 19.05.2012

16.00 Gropeni – GH. Naum

17.00 M. Basarab – Vadeni

Seria III

Etapa I 24.03.2012

16.00 M. Viteazul – G. Cosbuc

17.00 M. Kogalniceanu – Silistea

Etapa II 28.04.2012

16.00 G. Cosbuc – Silistea

17.00 M. Viteazul – M. Kogalniceanu

Etapa III 12.05.2012

16.00 M. Kogalniceanu – G. Cosbuc

17.00 Silistea – M. Viteazul

Seria IV

Etapa I 31.03.2012

16.00 G. Moisil – D. Cantemir

17.00 Chiscani – Cazasu

Etapa II 05.05.2012

16.00 D. Cantemir – Cazasu

17.00 G. Moisil – Chiscani

Etapa III 19.05.2012

16.00 Chiscani – D. Cantemir

17.00 Cazasu – G. Moisil

Ianca – Teren Sintetic Stadion “Vrabioru”

Seria I

Etapa I 30.03.2012

Bertesti sta

16.30 Viziru – Gradistea

17.30 Racovita – M. Voda

Etapa II 27.04.2012

Gradistea sta

17.30 M. Voda – Viziru

18.30 Bertesti – Racovita

Etapa III 04.05.2012

Racovita sta

15.30 Gradistea -  M. Voda

18.30 Viziru – Bertesti

Etapa IV 11.05.2012

M. Voda sta

15.30 Racovita -Viziru

18.30 Bertesti – Gradistea

Etapa V 18.05.2012

Viziru sta

15.30 Gradistea – Racovita

18.30 M. Voda -  Bertesti

Seria II

Etapa I 30.03.2012

Galbenu sta

15.30 Perisoru – C Angelescu

18.30 Visani – Insuratei

Etapa II 27.04.2012

Insuratei sta

15.30 Galbenu – Perisoru

16.30 C Angelescu – Visani

Etapa III 04.05.2012

Perisou sta

16.30 Insuratei – C. Angelescu

17.30 Visani – Galbenu

Etapa IV 11.05.2012

C. Angelescu sta

16.30 Perisoru – Visani

17.30 Galbenu – Insuratei

Etapa V 18.05.2012

Visani sta

16.30 Insuratei – Perisoru

17.30 C. Angelescu – Galbenu

Se califica castigatoarea fiecarei serii

26.05.2012 au loc sferturile de finala- prin tragere la sorti

30.05.2012 – semifinale intre echipele calificate – in sistem incrucisat

02.06.2012

ora 10.00 are loc finala mica

ora 11.00 are loc finala mare

Comentarii

comentariu

About the Author

-