Published On: mie, Oct 19th, 2011

Au inceput competitiile sportive intre liceeni pentru “Cupa Brailei”

Share This
Tags

Azi se desfasoara prima etapa din fotbal a “Cupei Braila”, eveniment organizat cu sprijinul Consiliului Judetean * Meciurile au fost sustinute de echipele liceelor Nicolae Iorga, Edmond Nicolau, Panait Cerna si Mihail Sebastian

Incepand de ieri, tinerii din liceele brailene au ocazia sa-si demonstreze aptitudinile sportive in cadrul competitiilor care se vor desfasura pana in luna decembrie.

Pentru locul I in Cupa Brailei se vor intrece echipele de fete si baieti de handbal, fotbal, volei  si baschet, locul de desfasurare al meciurilor fiindin salile de sport a Colegiului National Nicolae Balcescu, a Liceului Teoretic Nicolae Iorga, a Colegiului National Gh. M. Murgoci iar, partidele de fotbal se vor desfasura pe terenul Luceafarul.

HANDBAL FETE

Loc de desfasurare:  Sala de sport a Colegiului National  “N. Balcescu”

  1. Colegiul National “N. Balcescu”
  2. Colegiul Tehnic “Edmond Nicolau”
  3. Grupul  Scolar “Grigore Moisil”
  4. Liceul Teoretic “N. Iorga”

Etapa I- 22.XI. 2011

15.00 -N. Balcescu-N. Iorga

16.00  – Ed. Nicolau- G. Moisil

Etapa II- 29.XI.2011

15.00 -  N. Iorga – G. Moisil

16.00 -  N. Balcescu – Ed. Nicolau

Etapa III – 06.12.2011

15.00 – Ed. Nicolau – N. Iorga

16.00 – G.  Moisil    – N. Balcescu

Finala : 10 Decembrie 2011 –Locul I cu  Locul II

HANDBAL BAIETI

Loc de desfasurare:  Sala de sport a Liceului Teoretic “N. Iorga”

  1. Colegiul National “N. Balcescu”
  2. Liceul Pedagogic “D.P. Perpessicius”
  3. Grupul Scolar Industrial “Anghel Saligny”
  4. Colegiul Tehnic “Panait Istrati”
  5. Liceul Teoretic “N. Iorga”
  6. Colegiul National “Gh. M. Murgoci”

Etapa I- 03.11.2011

15.00-N. Balcescu – Gh. M. Murgoci

16.00-Pedagogic –  N. Iorga

17.00- A. Saligny- P. Istrati

Etapa II-10.11.2011

16.00-  N. Iorga -  A. Saligny

17.00- A. Saligny- P. Istrati

17.00-  N. Balcescu- Pedagogic

Etapa III -17.11.2011 Etapa IV-24.11.2011

15.00-Pedagogic- Gh. M. Murgoci

16.00-A.Saligny – N. Balcescu

17.00-P. Istrati – N. Iorga

Etapa IV-24.11.2011

15.00 -  Gh. M. Murgoci – N. Iorga

16.00 –  N. Balcescu- P. Istrati

17.00 -  Pedagogic- A. Saligny

Etapa V- 08.12.2011

15.00 – A.Saligny- Gh. M. Murgoci

16.00 – P. Istrati   – Pedagogic

17.00 – N. Iorga – N. Balcescu

Finala : 10 Decembrie 2011 –Locul I cu  Locul II

VOLEI  FETE

Loc de desfasurare:  Sala de sport a Colegiului National  “Gh. M. Murgoci”

  1. Colegiul National “N. Balcescu”
  2. Liceul Teoretic “M. Sebastian”
  3. Liceul Teoretic “Panait Cerna”
  4. Grupul Scolar “Gh.K.Constantinescu”
  5. Colegiul National “Gh. M. Murgoci”

Etapa I -04.11.2011 Etapa II -11.11.2011

N. Balcescu – sta

15.00 -M. Sebastian- Gh. M. Murgoci

16.00 -P. Cerna    – Gh. K. Constantinescu

Etapa II -11.11.2011

Gh. K. Constantinescu- sta

15.00 Gh. M. Murgoci- P. Cerna

16.00  N. Balcescu – M. Sebastian

Etapa III-18.11.2011

M. Sebastian – sta

15.00    P. Cerna  – N. Balcescu

16.00  Gh. K. Constantinescu- Gh. M. Murgoci

Etapa IV-25.11.2011

Gh. M. Murgoci

15.00 -   N. Balcescu – Gh. K.Constantinescu

16.00 -  M. Sebastian – P. Cerna

Etapa V- 09.12.2011

P. Cerna – sta

15.00 – Gh. K. Constantinescu – M. Sebastian

16.00 – Gh. M. Murgoci- N. Balcescu

VOLEI BAIETI

Loc de desfasurare:  Sala de sport a Colegiului National  “Gh. M. Murgoci”

  1. Liceul Teoretic “Panait Cerna’”
  2. Liceul Pedagogic “D.P. Perpessicius”
  3. Colegiul Tehnic “Panait Istrati”
  4. Liceul Teoretic “N. Iorga”
  5. Colegiul National “Gh. M. Murgoci”

Etapa I -07.11.2011

P. Cerna  – sta

15.00- Pedagogic – Gh. M. Murgoci

16.00 – N. Iorga    – P. Istrati

Etapa II-14.11.2011

N. Iorga – sta

15.00 Gh. M. Murgoci- P. Istrati

16.00 P. Cerna  –  Pedagogic

Etapa III- 21.11.2011

Pedagogic – sta

15.00 – P. Istrati   - P. Cerna

16.00 – N. Iorga – Gh. M. Murgoci

Etapa IV-28.11.2011

Gh. M. Murgoci – sta

15.00 P. Cerna – N. Iorga

16.00 Pedagogic – P. Istrati

Etapa V – 05.12.2011

P. Istrati  – sta

15.00 -   N. Iorga – Pedagogic

16.00 -   Gh. M. Murgoci- P. Cerna

FOTBAL

Seria I

Loc de desfasurare : Teren Luceafarul

  1. Liceul Teoretic “ N. Iorga”                        4. Grup Scolar “G. Valsan”
  2. Colegiul Economic “I. Ghica’                    5. Grup Scolar Ind. “ A. Saligny”
  3. Grup Scolar “ Grigore Moisil”                   6. Colegiul Tehnic “ Ed. Nicolau”

Etapa I -19.X. 2011

15.00  N. Iorga – Ed. Nicolau

16.00  I.  Ghica – A. Saligny

17.00 G. Moisil – G. Valsan

Etapa II 26.X. 2011

15.00 Ed. Nicolau – G. Valsan

16.00 A. Saligny – G. Moisil

17.00 N. Iorga   – I. Ghica

Etapa III-02.XI.2011

15.00  I. Ghica – Ed. Nicolau

16.00  G. Moisil – N. Iorga

17.00  G. Valsan – A. Saligny

Etapa IV-09.XI.2011

15.00  Ed. Nicolau – A. Saligny

16.00   N. Iorga  – G. Valsan

17.00   I. Ghica – G. Moisil

Etapa V -16.11.2011

15.00  G. Moisil – Ed. Nicolau

16.00    G. Valsan – I. Ghica

17.00    A. Saligny- N. Iorga

23.11.2011

Ora 15.00 – Semifinala I : Loc I (SI) – Loc II (SII)

Ora 16.00 -  Semifinala II : Loc II (SI) – Loc I (SII)

FINALE: 10 Decembrie 2011

FOTBAL

Seria II

Loc de desfasurare : Teren Luceafarul

  1. Liceul  “ Matei Basarab”
  2. Liceul Teoretic “Panait Cerna’
  3. Grup Scolar “ Gh. K. Constantinescu”
  4. Colegiul National “ N. Balcescu”
  5. Liceul Teoretic “ M. Sebastian”

Etapa I-19.X.2011

M. Basarab – sta

15.00 P. Cerna – M. Sebastian

16.00 Gh. K. Constantinescu- N. Balcescu

Etapa II-26.X.2011

N. Balcescu- sta

15.00  M. Sebastian – Gh. K. Constantinescu

16.00  M. Basarab -  P. Cerna

Etapa III-02.XI.2011

P. Cerna – sta

15.00 Gh. K. Constantinescu – M. Basarab

16.00 N. Balcescu – M. Sebastian

Etapa IV-09.XI.2011

M. Sebastian – sta

15.00  M. Basarab – N. Balcescu

16.00  P. Cerna – Gh.K.Constantinescu

Etapa V-16.XI.2011

Gh. K. Constantinescu –sta

15.00   N. Balcescu – P. Cerna

16.00   M. Sebastian – M. Basarab

23.11.2011

Ora 15.00 – Semifinala I : Loc I (SI) – Loc II (SII)

Ora 16.00 -  Semifinala II : Loc II (SI) – Loc I (SII)

FINALE: 10 Decembrie 2011

BASCHET BAIETI –Licee

Loc de desfasurare: sala de sport a Colegiului National “N. Balcescu”

  1. Colegiu National “N. Balcescu” I (prof. Pintiliescu Ovidiu)
  2. Colegiu National “N. Balcescu” II  (prof. Doru Dewald)
  3. Liceul Teoretic “ N. Iorga”
  4. Liceul Pedagogic “D. P. Perpessicius” (Condrea Constantin)
  5. Colegiul National “Gh. M. Murgoci” (Cimpoae Florentin)

Etapa I- 12.X.2011

Ora 15.00:  C.N. “N.Balcescu” II  –C.N. “Gh.M. Murgoci”

Ora 16.00:  N.Iorga – D.P. Perpessicius

C.N. “N Balcescu” I  –sta

Etapa II -19.10.2011

Ora 15.00:  C.N. “N. Balcescu” I – D.P. Perpessicius

Ora 16.00:  C.N. “ N. Balcescu “ II – N. Iorga

C.N. “ Gh. M. Murgoci” – sta

Etapa III – 26.10. 2011

Ora 15.00:  C.N. “ Gh. M. Murgoci” – N. Iorga

Ora 16.00:  C.N. “ N. Balcescu” I – C.N. “ N. Balcescu” II

D.P. Perpessicius – sta

Etapa IV 2.11.2011

Ora 15.00:  D.P. Perpessicius – C.N. “ N. Balcescu” II

Ora 16.00:  C.N. “Gh. M. Murgoci” – C.N. “ N. Balcescu”I

N. Iorga – sta

Etapa V- 9.11.2011

Ora 15.00:   D.P. Perpessicius – C.N. “ Gh. M. Murgoci”

Ora 16.00:  N. Iorga – C. N. “ N. Balcescu” I

C.N. “N. Balcescu” II – sta

Comentarii

comentariu

About the Author

-