Published On: mar, Mar 8th, 2011

Rezultatele Campionatului de Judo al Ministerului Administratiei si Internelor

In perioada 1-5 martie a.c., la Arad, s-a desfasurat Campionatul de Judo al Ministerului Administratiei si Internelor; in cadrul competitiei au participat aproximativ 85 de sportivi de la structurile MAI din intreaga tara
In randul celor care au ocupat pozitii fruntase s-au numarat si trei politisti din cadrul Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Braila. Astfel, la categoria 60 de kg, agentul de politie, Ana Balan, a ocupat locul al III – lea pe podium si, la finalul campionatului, a fost desemnata “Miss Judo”.
La categoria + 60 de kg, agentul de politie, Corina Pascal, a ocupat locul al III – lea pe podium, acelasi loc fiind ocupat si de catre agentul sef principal de politie, Jean Costea, la categoria + 100 de kg.
Tuturor castigatorilor li s-au inmanat premii, cupe si medalii din partea organizatorilor Campionatului de Judo.