Published On: mie, Feb 2nd, 2011

Patru penaltiuri au ratat rapidistii intr-un singur meci

***este recordul inregistrat de catre giulesteni in cel de-al doilea meci disputat in cadrul turneului Copa del Sol cu scorul de  1-3 impotriva lui Malmo, in urma executarilor loviturilor de departajare

Debutul ciclului de ratari a apartinut muntenegreanului Vladimir Bozovici, care a avut sansa sa transeze meciul inca din timpul celor 90 de minute regulamentare, dar a batut slab un penalty cu sase minute chiar inainte de final. Au urmat loviturile de departajare, momente in care Sburlea, Roman si Spadacio au ratat la randul lor. Singurul rapidist care a reusit sa inscrie a fost Cassio, dar nu a fost suficient.

Sumudica a inceput meciul cu urmatorii jucatori: Coman – Candido, M. Constantin, Glauber, Ezequias – St. Grigorie, Spadacio, N. Grigore, Frunza – Sburlea, Pancu. Olberdam a debutat in cea de-a doua repriza si a primit un cartonas galben la prima faza in care a fost implicat.