Published On: lun, Ian 17th, 2011

HC Dunarea a capotat in fata “U” Jolidon Cluj

Evolutia echipei feminine de handbal Dunarea nu s-a ridicat la nivelul valorilor care compun lotul in intalnirea pe care a sustinut-o, in Polivalenta braileana, in compania celor de la “U” Jolidon Cluj.
Doar inceputul intrecerii, timp de doar 17 minute, elevele antrenoarei Alexandrina Soare, au reusit sa tina pasul cu adversarele lor, mentinand scorul egal, dupa care au cedat vizibil, reusind “performanta” ca dupa circa 5 minute de la reluare sa fie conduse chiar cu 9 goluri.
Efortul Adei Moldovan si ale colegelor ei n-au reusit decat sa reduca, partial, scorul si sa termine jocul cu un scor de 26-32 (12-19). Fata de celelalte rezultate ale etapei, Dunarea isi mentine locul 5 in clasamentul campionatului.
In ultimele doua jocuri ale turului de campionat brailencele se vor deplasa miercuri 19 ianuarie la Buzau unde au de dat replica echipei locale  HCM, urmand ca duminica 23 ianuarie, sa primeasca vizita echipei de la malul marii Tomis.