Published On: mie, Aug 11th, 2010

CF Brăila, victorioasă

* Gruparea brăileană a câştigat în această dimineaţă, la limită, cu 1-0, amicalul disputat în deplasare cu Dunărea Galaţi

Stadionul „Dunărea” din Galaţi a găzduit, în această dimineaţă, amicalul dintre divizionarele secunde Dunărea Galaţi şi CF Brăila. Partida a stat sub semnul echilibrului în cea mai mare parte a timpului, deşi antrenorii ambelor echipe au fost preocupaţi mai mult de îmbunătăţirea relaţiilor de joc între fotbalişti, decât de rezultatul final. Totuşi, după o primă repriză „albă”, brăilenii au lovit decisiv în minutul 65, atunci când golgheterul Nelu Bucă a reuşit să înscrie golul victoriei.
Pentru CF Brăila a fost cea de-a treia victorie din perioada de pregătire din această vară, precedentele jocuri terminându-se cu următoarele rezultate: 6-1 cu Aerostar Bacău ( goluri marcate de Pânzaru, S.Bucă, Henry, Gurguiatu, Oprea şi Stăncioiu) şi 4-3 cu Viitorul Constanţa (goluri reuşte de N. Bucă, M. Gheorghe, Iosofache şi Necoară).
CF Brăila îşi va încheia sâmbătă seria meciurilor amicable, elevii lui Daniel Timofte urmând să întâlnească Delta Tulcea. Partida va avea loc pe Stadionul Municipal, ora de începere anunţată de conducere fiind 11:00.